nr 10 (310)   październik 2017

Co słychać w sołectwach?

Pieczone ziemniaki i emocjonujące zwycięstwo Orli Korzeńsko

Zapach ogniska, pieczone kiełbaski, dziecięcy śmiech, tańce do rana oraz niesamowite piłkarskie emocje - tego wszystkiego doświadczyli uczestnicy Dnia Pieczonego Ziemniaka w Korzeńsku.

Festyn rodzinny na terenie przy remizie strażackiej odbył się 9 września br. o godz. 14.00. Organizatorzy wydarzenia, tj. Radny Powiatu Trzebnickiego Paweł Oleś, Ochotnicza Straż Pożarna w Korzeńsku oraz mieszkańcy, stanęli na wysokości zadania i zapewnili swoim gościom moc atrakcji i animacji, wśród których znalazły się: dmuchane zjeżdżalnie, zabawy z animatorem, malowanie twarzy, zajęcia Zumby z Grupą taneczną WM, przejażdżki kucykiem z Hodowlą Koni Zimnokrwistych Olejniczak z Korzeńska oraz ognisko. Dzieci, z uśmiechami na twarzach, odbierały przygotowane dla nich upominki. Zabawa dla najmłodszych zakończyła się o 17.00. Goście przenieśli się na boisko sportowe, gdzie ULKS Orla Korzeńsko podejmowała LKS Błysk Kuźniczysko. Gospodarze dostarczyli kibicom wielu emocji, gdyż już w pierwszej połowie spotkania zostali ukarani dwoma czerwonymi kartkami. Jednak po zaciętej walce Orla Korzeńsko odniosła spektakularne zwycięstwo 1:0. W przerwie meczu pokaz tańca zaserwowała Grupa Taneczna WM. Publiczność w euforii i radości podążyła ponownie na teren przy remizie strażackiej, by wziąć udział w zabawie tanecznej. Tańce trwały do białego rana, rozdano nagrody i wszyscy z zadowoleniem pożegnali czas wakacji.

Edyta Grzybkowska

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.