nr 10 (310)   październik 2017

Poznajcie nasze organizacje pozarządowe

Szanowni Państwo od początku roku na łamach WŻ przedstawiamy Państwu nasze stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe które na co dzień funkcjonują w żmigrodzkiej społeczności lokalnej. Być może, dzięki tej rubryce, ktoś z Państwa będzie zainteresowany przystąpieniem do jednej z nich, by rozwijać swoje zainteresowania, znaleźć bratnią duszę lub po prostu spędzać miło czas.

Dziś przedstawiamy....
ULKS ORLA KORZEŃSKO

Klub sportowy powstał w 2000 roku, zatem 17 lat istnienia zaprocentowało sporą historią sportową i choć bywały wzloty i upadki, dziś śmiało można powiedzieć, iż Orla Korzeńsko tryumfuje, o czym świadczy niedawny awans do Klasy A grupy II.

Jej aktywność przejawia się corocznym udziałem w Pucharze Polski , organizacji licznych turniejów na poziomie gminnym i nie tylko. Tegoroczna duża impreza będąca udziałem Orli to Puchar Lata, która zgromadziła liczną publiczność i wiele drużyn. Obecnie drużyna liczy 22 zawodników w tym 3 młodzieżowców, jednego piętnastolatka. -Jesteśmy otwarci na nowych zawodników, np. w tym roku pozyskaliśmy 8 nowych piłkarzy - opowiada Mariusz Cłapka , prezes klubu.

Treningi prowadzone są przez cały rok, w okresie letnim na boisku w Korzeńsku, a zimą na orliku i hali sportowej. - Spotykamy się dwa razy w tygodniu i z dumą powiem, że frekwencja jest niemalże stuprocentowa- podkreśla trener Paweł Oleś.

Osiągnięcia Klubu Sportowego „Orla Korzeńsko” zostały docenione także przez Kapitułę Smoka Sukcesu, która w 2017 roku uhonorowała Orlę statuetką w dziedzinie działalności sportowej. Niewątpliwie klub to barwna wizytówka naszej gminy, która nie tylko upowszechnia , kulturę fizyczną, ale także angażuje się w życie społeczne mieszkańców.

Jak to zwykle bywa za osiągniętym sukcesem stoją ludzie, którym należą się słowa wdzięczności.
- Dziękuję wszystkim , którzy nas wspierają: Burmistrzowi Gminy Żmigród, pracownikom instytucji gminnych, moim współpracownikom z Zarządu, zawodnikom, kibicom oraz Iwonie i Piotrowi Grychowskim, a także wszystkim tym, którzy są z nami i dobrze nam życzą- mówi prezes.

A my życzymy Orli Korzeńsko dalszych sukcesów piłkarskich i rozwoju drużyny!

Wioletta Owczarek

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.