nr 10 (310)   październik 2017

Poczet sztandarowy na uroczystej mszy świętej z okazji Dnia Sybiraka

17 września 2017 r. poczty sztandarowe Koła Sybiraków oraz Gimnazjum im. Macieja Rataja uczestniczyły w uroczystej mszy świętej z okazji Dnia Sybiraka.

17 września to bardzo ważna data dla Polaków - w 1939 roku ZSRR dokonał zbrojnej napaści na Polskę. Ponadto, tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka, podczas którego przypominane są losy zesłańców. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz Uczniowie Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie złożyli Sybirakom życzenia:

"Losy Polaków naznaczone są dramatami, ciężkimi etapami naszej historii. Pokazują jednak jak niezłomnymi potrafimy być. Syberia, nam, młodemu pokoleniu kojarzy się już tylko z przekazem historyków, opowieściami kogoś z rodziny, którzy przeżyli tamte koszmarne lata spędzone na "nieludzkiej ziemi". Jesteśmy pewni, że Wasze cierpienia na zesłaniu, to nie tylko zmarnowana młodość. Tamte przeżycia to Wasza siła, która nam, młodym daje doping do działania przeciwko okrucieństwu i niesprawiedliwości.

Z okazji Dnia Sybiraka z największym szacunkiem pragniemy w imieniu całej społeczności Zespołu Szkół Dwujęzycznych złożyć wszystkim członkom Koła Sybiraków w Żmigrodzie najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości oraz miłości i troski najbliższych.

Nigdy o sile Waszego charakteru nie zapomnimy.

Dziękujemy!"

Elżbieta Bawolska

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.