nr 10 (310)   październik 2017

Święty Wincenty - otwórz nasze oczy i przygotuj nasze ręce do czynienia dobra...

Upływa szybko życie - jak potok płynie czas. Każdy z nas to wie i każdy z nas, jeśli pozwoli sobie na chwilę refleksji i zadumy stwierdzi, że trzeba dobrze wykorzystać dany nam czas. Ponieważ nie ma powtórki z życia i „nie dogoni i w sto koni dnia, który przeminął”. Ale wiemy też dobrze, że „ życie to nie tylko to co piękne, ale i cierpienie i gorycz.” Taka jest rzeczywistość, od której nie sposób uciec, ale potrzeba mądrze stawiać czoła. Niech pomocą nam będą myśli świętego Wincentego i Jego troska o bliźnich, potrzebujących i wszystkich ludzi dobrej woli. „Cóż byśmy wiedzieli o miłości, gdybyśmy na każdym kroku nie musieli znosić naszych niewygodnych bliźnich, ustępować im i przebaczać. Cóż byśmy wiedzieli o cierpliwości, gdybyśmy nie doznali przykrości i krzywd, o pokorze -gdyby nas nie poniżano, o posłuszeństwie - gdyby nam nie wydawano niemiłych poleceń, o ufności i poddaniu woli Bożej - gdybyśmy nie napotykali na żadne przeciwności? ''

To jest ten ból rodzenia, ból, przez który człowiek rodzi się, wzrasta, dojrzewa, przez który otwiera się jego rozum i serce dla Bożych zamiarów. Ból, który otwiera. Niech Święty Wincenty prowadzi nas przez ścieżki naszego życia i pomaga w czynieniu dobra.

Z wincentyńskim pozdrowieniem

Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.