nr 11 (311)   listopad 2017

Zwiedzaj Gminę Żmigród z Footsteps

Innowacje obejmują obecnie coraz większy obszar naszego życia. Pojawiają się również w kontekście inteligentnego miasta, pozwalając na jego lepsze poznanie, pozyskanie przez użytkującego niezbędnych informacji, a także skuteczniejszą promocję miejskiej oferty. Do takich rozwiązań dołącza oficjalnie w Żmigrodzie aplikacja Footsteps, która, przy współpracy z Urzędem Miejskim, przygotowała dla mieszkańców, jak i przyjezdnych, nowoczesną ofertę turystyczną.
Aplikacja mobilna oparta jest na 2 filarach. Pierwszym z nich jest personalizacja. Użytkownik po uruchomieniu aplikacji wybiera swoje zainteresowania poprzez określenie własnej osobowości, a tych do wyboru ma 10 (m.in. Turysta, Smakosz, Hipster, Historyk, Głowa rodziny czy Miłośnik sztuki). Na podstawie dokonanego wyboru otrzymuje on gotową trasę zwiedzania dopasowaną do wybranych preferencji. Dzięki temu użytkownik nie poświęca minuty na przygotowanie się do zwiedzania, a jednocześnie dzięki dobraniu odpowiedniej ścieżki, czerpie ze spaceru więcej przyjemności. Po wybraniu trasy pojawia się interaktywna mapa Żmigrodu z punktami zwiedzania i znacznikiem lokalizacji. Po dojściu do atrakcji otrzymujemy powiadomienie i opis miejsca wzbogacony o zdjęcia, filmy czy odnośniki do stron internetowych atrakcji. W każdej chwili możemy też przerwać zwiedzanie i zrobić sobie przerwę np. na posiłek, a aplikacja podpowie nam gdzie znajdują się najbliższe restauracje.
Wszystkie trasy zostały opracowane przez profesjonalny zespół, dzięki czemu są one ciekawe, mają wysoką jakość i wartość merytoryczną. Przy współpracy przedstawicieli miasta i gminy wraz z firmą Footsteps powstały 2 dedykowane trasy:

 • Historyczne bogactwo Żmigrodu
 • Z nutką romantyzmu i szczyptą arystokracji w Żmigrodzie
  oraz pięć ciekawych tras zwiedzania całej Aglomeracji Wrocławskiej:
 • Szlak zamków i pałaców
 • Szlak sakralny
 • Starorzeczem Odry - trasa rowerowa
 • Przez Wzgórza Trzebnickie na rowerze
 • Wzdłuż Doliny Bystrzycy na rowerze

  Dodatkowo aplikacja pozwala na poznanie większej ilości polskich miast (obecnie ponad 15) m.in: Gdańska, Krakowa, Warszawy, Zielonej Góry, Żagania, Legnicy czy Karpacza.
  Korzystając z aplikacji mamy informator miejski i przewodnik w jednym miejscu - własnym telefonie.

  Aplikację można pobrać tutaj:
  Android - https://goo.gl/z7DPGY
  iOS - http://apple.co/1Y68Tqv

  info

 • spis treści

  menu

   
   
   
  Wiadomości Żmigrodzkie
  rss wykonanie
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.