nr 11 (311)   listopad 2017

Poznajcie nasze organizacje pozarządowe

Szanowni Państwo od początku roku na łamach WŻ przedstawiamy Państwu nasze stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe które na co dzień funkcjonują w żmigrodzkiej społeczności lokalnej. Być może, dzięki tej rubryce, ktoś z Państwa będzie zainteresowany przystąpieniem do jednej z nich, by rozwijać swoje zainteresowania, znaleźć bratnią duszę lub po prostu spędzać miło czas.

Dziś przedstawiamy....

Stowarzyszenie Amazonek „Ewa”

Stowarzyszenie Amazonek „Ewa” oficjalnie funkcjonuje od 5 marca 2007 roku, choć nieformalne działania tej organizacji trwały o wiele dłużej.

„Pomagając innym - pomagamy sobie” - to myśl przewodnia aktywności społecznej żmigrodzkich Amazonek. Ich działalność opiera się głównie na pomocy kobietom po mastektomii, ale także wszystkim tym, których w jakikolwiek sposób dotknęła choroba nowotworowa.

Stowarzyszenie organizuje corocznie zadania związane z wdrażaniem prozdrowotnych form życia w walce z chorobą nowotworową, organizując zajęcia rehabilitacyjne dla osób po kuracji chemioterapią lub radioterapią. W okresie od stycznia do grudnia prowadzone są zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej oraz zajęcia ruchowe na basenie. Ponadto raz do roku organizowana jest wycieczka połączona z rehabilitacją.

- Każdy, kto chciałby uczestniczyć w naszych zajęciach może przyjść we wtorki i w czwartki na godzinę 18.00 do sali Zespołu Szkół Specjalnych - zaprasza Prezes Stowarzyszenia - Janina Gall - Zapewnimy wsparcie każdemu, kto jego potrzebuje, jesteśmy otwarci. Kto lepiej będzie w stanie wesprzeć osobę dotkniętą nowotworem, jak nie ten, kto sam tego doświadczył? - mówi pani prezes.

Stowarzyszenie Amazonek Ewa posiada status organizacji pożytku publicznego, wobec czego można je wesprzeć odpisem 1 % podatku.

Wioletta Owczarek
(Foto-członkowie Stowarzyszenia na wycieczce w Wadowicach)

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.