nr 11 (311)   listopad 2017

Rajd Granica 2017

Tegoroczny Rajd Granica ze względu na pogodę należał do jednego z najcięższych w historii. Nie przeszkodziło to jednak, by patrol składający się z 9 Drużyny Harcerskiej Dęby i 3 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Watra z Hufca Powiatu Trzebnickiego zajął wysokie miejsce na swojej trasie.

Tegoroczna trasa VI miała swój początek nieopodal Zamku Chojnik. Na niej czekały na nas zagadki i zadania, mające nas zapoznać i przenieść wprost w krainę Wiedźmina. Podczas pokonywania punktów znajdujących się w Karkonoskim Parku Narodowym, nie obyło się m.in. bez gry w Gwinta, odpędzania złych demonów, strzelania z łuku, posługiwania się mieczem, a także wcielaniem się w rolę bardów, wśród których prym wiódł Jaskier. Ponadto czekały na nas testy wiedzy z zakresu historii i rozwoju skautingu w Polsce.

Po pokonaniu wszystkich utrudnień i niespodzianek na trasie, oraz rozwiązaniu wielu trudnych zadań patrol "Dęby na Granicy!" zajął wysokie, trzecie miejsce na trasie VI tegorocznego Rajdu Granica. Nie pozwoliło nam to co prawda walczyć w ścisłym finale, do którego wchodzili tylko zwycięzcy tras, jednakże jest to nasz wielki sukces, gdyż najtrudniejszym rywalem w trakcie trwania rajdu okazała się pogoda. Nie ostudziła ona jednak ani na chwilę naszego zapału i dobrego humoru oraz wiary w dotarcie na metę.

Na zakończenie chcemy złożyć wielkie podziękowania organizatorom rajdu oraz Komendantowi Hufca Powiatu Trzebnickiego za pomoc oraz możliwość wystartowania w jednym z największych rajdów harcerskich w Polsce.

Grzegorz Uram

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.