nr 01 (313)   styczeń 2018

 

"Magia Świąt" na zmodernizowanym rynku w Żmigrodzie

1 zdjęciePiękna iluminacja świąteczna, wspaniała choinka, koncerty, występy, producenci lokalni oraz... nowy rynek! Tego wszystkiego mogliśmy doświadczyć 10 grudnia w sercu Żmigrodu.

Świąteczna atmosfera w naszej gminie unosiła się już pod koniec listopada. Sklepy zostały zalane ozdobami świątecznymi oraz zabawkami, a czekoladowe mikołaje uśmiechały się do nas z półek. Następnie pojawiła się piękna iluminacja świąteczna, która przypadła do gustu żmigrodzianom, a radia zaczęły urzekać nas bożonarodzeniowymi melodiami. Pomimo tych wszystkich zabiegów pojawiła się w nas pewna nerwowość, która związana była z pracami końcowymi na żmigrodzkim rynku. Każdy z przechodniów zadawał sobie to samo pytanie: Czy zdążymy? Jeszcze w sobotę trwało dopieszczanie szczegółów. Rynek był gotowy na II Żmigrodzki Jarmark Bożonarodzeniowy „Magia Świąt”.

10 grudnia br. od rana do Żmigrodu przybyli wystawcy i producenci lokalni. Trzeba przyznać, że w tym roku wielu z nich zależało na pojawieniu się w naszej gminie. O 12.30 kolędami rozpoczął zespół Stars of Melody & City Band, po czym Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski przywitał wszystkich zgromadzonych. Była to dla niego wyjątkowa chwila, gdyż złożył obietnicę na jarmarku wielkanocnym, że to właśnie na jarmarku bożonarodzeniowym przywitamy nowy rynek i do ostatnich chwil walczył, by tak się stało. W imieniu wicemarszałka Jerzego Michalaka gratulacje i życzenia złożyła żmigrodzianom Małgorzata Matusiak, głos zabrał również Dariusz Chmura - Przewodniczący Konwentu Wójtów i Burmistrzów Subregionu Wrocławskiego oraz Burmistrz Gminy Wołów, który złożył gratulacje burmistrzowi Robertowi Lewandowskiemu z okazji otwarcia rynku, a także wielu sukcesów w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Przyszedł czas na oficjalne otwarcie rynku. Przy dźwiękach Hymnu Polski Ochotnicza Straż Pożarna w Żmigrodzie wraz z harcerzami ZHP Hufca Powiatu Trzebnickiego uroczyście wciągnęli na maszt flagę narodową, a następnie flagę Unii Europejskiej i Gminy Żmigród. Ksiądz proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Żmigrodzie Romuald Paszczuk poświęcił „serce” Żmigrodu, po czym symbolicznie wraz z burmistrzem Robertem Lewandowskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Żmigrodzie Janem Czyżowiczem, wykonawcą - właścicielem firmy Granit Dariuszem Pylakiem oraz reprezentująca żmigrodzką społeczność Alicją Ostrowską przeciął symboliczną wstęgę.

Wróciliśmy do świętowania i kolędowania. Burmistrz Gminy Żmigród zadbał o to, by mieszkańcy mieli możliwość rozgrzać się ciepłym barszczem i zupą grzybową oraz osłodzenia sobie tego zimnego dnia czekoladami oraz cukierkami, rozdawanymi przez wolontariuszy z grupy tanecznej WM. Podczas dokonywanych zakupów, scena tętniła życiem. Pojawili się na niej: chór Magnificat, Stars of Melody & City Band, Klub Seniora Humorek, Grupa taneczna WM oraz tancerze uczęszczający na zajęcia ZUMBA KIDS w Zespole Placówek Kultury. Na żmigrodzki rynek przybył jeden z najważniejszych gości - Święty Mikołaj, który przywiózł ze sobą worek łakoci dla najmłodszych mieszkańców gminy. Następnie znane hity zaprezentował znany Gang Marcela. Urzeczona publiczność wspólnie z artystami bawiła się i śpiewała. Tradycyjnie rozstrzygnięta została IX edycja „Przeglądu Stołów Bożonarodzeniowych”, organizowana przez Stowarzyszenie Klubu Seniora Humorek. Jury w składzie: Jan Czyżowicz Przewodniczący Rady Miejskiej w Żmigrodzie, Joanna Monastyrska Sekretarz Gminy Żmigród, Małgorzata Matusiak Przewodnicząca Rady Powiatu Trzebnickiego oraz Krystyna Kobylańska instruktor zajęć plastycznych w Zespole Placówek Kultury, I miejsce przyznało Kołu Gospodyń Wiejskich z Dobrosławic, II miejsce Kołu Gospodyń Wiejskich z Karnic, a III miejsce Kołu Gospodyń Wiejskich ze Żmigródka. Serdeczne gratulacje!

Organizatorzy wydarzenia dostarczyli kolejnych emocji. Zgromadzeni na rynku skupili się przy ogromnej choince, burmistrz Robert Lewandowski rozpoczął odliczanie... Pięknymi, świątecznymi barwami rozbłysła tegoroczna Żmigrodzka Choinka! Oklasków nie było końca! Przyszedł czas na pożegnanie się z tegorocznym jarmarkiem. Jako ostatnia wystąpiła Kapela Ondraszki, która bardzo pozytywnie została przyjęta przez publiczność. Kolędowo zakończyliśmy ten wspaniały czas...

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia. Mamy nadzieję, że zobaczymy się we wiosennej odsłonie naszego nowego rynku na II Jarmarku Wielkanocnym.

Do zobaczenia!

Edyta Grzybkowska

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.