nr 01 (313)   styczeń 2018

 

Okiem Burmistrza

1 zdjęcieHistoryczny moment dla Żmigrodu

Mamy szczęście, że żyjemy w tak wyjątkowym historycznie czasie, gdyż to właśnie teraz zbiegły się daty oddania do użytku bardzo strategicznych dla mieszkańców Gminy Żmigród inwestycji. Rozpocznę od drogi ekspresowej S5, która jest na pewno najważniejszą inwestycją, wyczekiwaną przez dziesiątki lat. 22 grudnia 2017 roku został otwarty odcinek Korzeńsko-Wrocław. Teraz możemy swobodnie dojechać do obwodnicy autostradowej, a z niej wpiąć się w kierunku autostrady A4 oraz w kierunku drogi ekspresowej S8. Trasa jest bezpieczna i szybka. Wiemy, że do 20 minut możemy dojechać do obwodnicy. Muszę również przyznać, że S5 otworzyła nowe możliwości rozwoju dla Żmigrodu. To droga, na której będziemy budować swoją pozycję strategiczną jako dobre miejsce do inwestowania, czyli do rozwoju gospodarczego, atrakcyjne też turystycznie.

Trzeba również wspomnieć o naszych gminnych, strategicznych inwestycjach. 10 grudnia oddaliśmy do użytku nowy, żmigrodzki rynek. Wiemy, że zdecydowana większość mieszkańców jest zadowolona i pod wrażeniem efektu końcowego, bardzo więc cieszę się, że nasze oczekiwania się spełniły. Uroczystość otwarcia rynku połączyliśmy z II Żmigrodzkim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, czyli wydarzeniem, który jest dzisiaj sukcesem. Rekordowa liczba wystawców i odwiedzających, myślę, że każdy znalazł coś dla siebie. Dopisała nam pogoda i mimo niskiej temperatury, towarzyszyło nam słońce i na szczęście obyło się bez opadów deszczu. Nie ukrywam, jestem zadowolony z tego, że udało nam się tę inwestycję wykonać w terminie.

Przed świętami udało nam się także oddać do użytku rondo, które, oprócz walorów komunikacyjnych, posiada walory estetyczne. W tym miejscu uporządkowana została cała infrastruktura podziemna i naziemna. Oprócz części jezdnej i chodników mamy ścieżki rowerowe i nowe oświetlenie. Co jest jednak najważniejsze, bo obserwuję to miejsce od czasu otwarcia, to spełnia ono nasze oczekiwania, czyli zapewnienie płynnego, bezpiecznego ruchu, bez korków, w newralgicznej części miasta. Musze przyznać, że nie mogę doczekać się wiosny, gdyż miejsce to w sezonie letnim okraszone będzie piękną zielenią.

Ostatnia sesja Rady Miejskiej w 2017 roku

Jesteśmy po ostatniej w roku 2017 sesji Rady Miejskiej w Żmigrodzie. Radni uchwalili wnioskowany przeze mnie budżet na 2018 rok, zdecydowaną większością głosów (13 - za, 2 - wstrzymanie się od głosu). Budżet na rok 2018 jest budżetem historycznym, bo najwyższym w historii Żmigrodu, rekordowym pod względem ilości dochodów i wydatków (dochody ok. 75 mln zł, wydatki ok. 81 mln zł) i rekordowym pod względem inwestycji, na które na dzień dzisiejszy wpisane są wydatki wielkości 23, 5 mln zł. Taka wysokość środków nie byłaby możliwa, gdyby nie pozyskanie kilkunastu milionów zł dofinansowania ze środków unijnych i innych dotacji. Zakładam, że w ciągu roku nasz budżet zostanie zwiększony. Pokazuje to dynamizm rozwoju gminy. Będziemy robić wszystko, ja i współpracownicy, by wszystkie plany, zarówno inwestycyjne jak i inne, zakładane w budżecie na dzień dzisiejszy, zrealizować w stu procentach.

Świąteczne spotkania w Gminie Żmigród

Grudzień to czas spotkań opłatkowych i jasełek. Miałem okazję uczestniczyć w kilkunastu spotkaniach wigilijnych, organizowanych m. in. przez organizacje pozarządowe, radnych sołtysów, czy też jednostki podległe, dzięki czemu idealnie poczułem świąteczną atmosferę. Jestem przekonany, że takie spotkania budują jedność społeczności lokalnej. Wszystkie uroczystości odbyły się w bardzo miłej i sympatycznej, świątecznej atmosferze. Serdecznie dziękuję za wszystkie zaproszenia i wspaniałe życzenia.

Zapraszam na kolejne wydarzenia

Nie próżnujemy, przed nami kolejne, niesamowite wydarzenia, na które z całego serca zapraszam. 20 stycznia odbędzie się koncert Dawida Kwiatkowskiego. Wydarzenie zorganizowaliśmy na życzenie żmigrodzkiej młodzieży. Mamy nadzieję, że zapoczątkuje ono cykl koncertów w Żmigrodzie. Zależy to jednak od frekwencji, dlatego serdecznie zapraszam młodzież i wszystkich chętnych do zakupu biletów, które można nabyć w kasie Zespołu Placówek Kultury lub na portalu Bilety24.

Ważnym wydarzeniem jest Charytatywny Bal Smoka już 27 stycznia. Z moich informacji wynika, że bilety są już wyprzedane, jednak liczę na Wasz czynny udział w organizowanej zbiórce na rzecz Marysi i Oskara. Proszę o hojność i wpłaty oraz przekazywanie fantów, które spożytkowane zostaną na leczenie i rehabilitację naszych małych podopiecznych, naszych Bohaterów.

Korzystając z okazji życzę także wspaniale spędzonego czasu na feriach. Zadbajcie o swoje bezpieczeństwo, gdyż w tym czasie nie trudno o wypadek. Jeśli nie macie planów, zachęcam do skorzystania z bogatej oferty Zespołu Placówek Kultury. Moc atrakcji gwarantowana.

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.