nr 01 (313)   styczeń 2018

 

Jasełka "Zatrzymaj się na chwilę"

1 zdjęcie„Historia ta piękna jest i bardzo prosta, bo narodziny dzieciątka Jezus to największy cud na świecie” - tymi słowami zaczęły się jasełka pt.,, Zatrzymaj się na chwilę” wystawione przez dzieci z Publicznego Przedszkola w Żmigrodzie ,, Zielona Dolina” w dniu 17 grudnia 2017 r. w Zespole Placówek Kultury.

Przedstawienie było wyjątkowe, jak co roku piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę: Maryja, Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie, pastuszkowie, ale była także scena w raju z Adamem i Ewą .

Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości .W świąteczną atmosferę wprowadziły nas dzieci, które uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd pod kierunkiem nauczycieli Anny Tomaszkiewicz, Beaty Gwardys- Jurczenko, Andrzeliki Kelner. Pod koniec uroczystości wystąpiła na scenie śpiewaczka operowa Marta Motkowicz, która zaśpiewała przepiękną pastorałkę ,,Ta Święta Noc”, następnie laureatka przedszkolnego konkursu kolęd i pastorałek Nadia Poślednik zaprezentowała pastorałkę ,,Malusieńki Jezus”.

Wystawione przedstawienie wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój, w zatrzymaniu się na chwilę . Na zakończenie wręczono naszym małym aktorom imienne dyplomy, a także złożono podziękowania na ręce rodziców, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu jasełek.

Miłych i ciepłych życzeń nie zabrakło również od dyrektor Sylwii Sułek-Balcerzak, która podziękowała za przygotowanie tak wspaniałego przedstawienia.

Anna Tomaszkiewicz

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.