nr 01 (313)   styczeń 2018

 

Zbiórka charytatywna w Szkole Podstawowej w Barkowie

1 zdjęcieGrudzień to wyjątkowy miesiąc. To czas świątecznych przygotowań, rodzinnych spotkań i prawdziwych cudów. Nie wszyscy jednak mogą spędzić go w domu, w gronie najbliższych...

„Dzieci chore na raka spędzają w szpitalu długie miesiące. Wielu małych pacjentów Przylądka Nadziei nie pojedzie do domu nawet na Boże Narodzenie.”

Takie słowa możemy przeczytać na oficjalnej stronie fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Jest to Organizacja Pożytku Publicznego, która przez 26 lat działalności pomogła już tysiącom podopiecznych, przybywających do Wrocławia na leczenie z całej Polski.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Barkowie postanowiła wesprzeć tegoroczną akcję charytatywną na rzecz dzieci chorych. Zorganizowaliśmy zbiórkę gier planszowych i klocków Lego. Zakończyła się ona prawdziwym sukcesem! Ponad dwadzieścia sztuk gier, układanek i klocków, trafi do dzieci na święta! Wszystko po to, by choć na chwilę, oderwać myśli maluchów od choroby. Wierzymy, że warto zrobić wszystko, by oni również mieli wesołe święta!

Tak oto nasza placówka podarowała dzieciom chorym na raka prezent na Święta Bożego Narodzenia.

Jolanta Gurkowa

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.