nr 01 (313)   styczeń 2018

Wigilia organizacji pozarządowych i grup wolontariackich

1 zdjęcieUroczystość Wigilii dla organizacji pozarządowych i wolontariatu odbyła się 15 grudnia br. w sali widowiskowej Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie. Na zaproszenie organizatorów: Burmistrza Gminy Żmigród oraz Stowarzyszenia „Złota Jesień” przybyły organizacje, które w roku 2017 pozyskały dotacje na realizację zadań publicznych oraz grupy wolontariackie, uczestniczące w wielu akcjach i działaniach charytatywnych. Po powitaniu zebranych gości przez burmistrza Roberta Lewandowskiego i Adama Nowaka - prezesa „Złotej Jesieni” nastąpiło krótkie podsumowanie działalności stowarzyszeń i klubów sportowych. Prezentację na temat swojej 10-letniej działalności przedstawiły dwie organizacje: Fundacja dla Kobiet „Dobra Dusza” oraz Hufiec Powiatu Trzebnickiego ZHP, które akurat w tym roku obchodziły jubileusz. Następnie burmistrz wręczył grupom wolontariuszy oraz przedstawicielom organizacji pozarządowych podziękowania i drobne upominki. Wśród wolontariuszy wyróżniono: grupę WM, która bardzo często artystycznie uświetnia wszelkiego rodzaju wydarzenia gminne oraz pomaga w organizacji przedsięwzięć, Młodzieżową Radę Miejską w Żmigrodzie, Grupę AA „ Nadzieja”, panią Krystynę Waszkiewicz, Paulinę Dytko ze Stowarzyszenia Semper Avanti . Podziękowania otrzymali także wolontariusze ze szkół: Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie: Marcelina Chmielewska, Oliwia Pawlak, Arkadiusz Kawecki, Adrianna Sobala, Paulina Okrajek, Karolina Roskowińska oraz Monika Wójtowicz- opiekun; Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie: Sandra Garbacz, Hanna Pabich, Magdalena Bagińska, Wiktoria Kaleta, Zuzanna Kurowska, Aleksandra Dudziak, Eliza Łuszczyk, Wiktoria Pietras z opiekunką: Moniką Bagińską; Szkoła Podstawowa w Radziądzu: Alicja Nowak , Maja Frydlewicz wraz z opiekunką, Urszulą Krzyżanowską; Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Korzeńsku: Patryk Błaszak, Joanna Kmiotek ,Paweł Musiał, Sebastian Wasiewicz, Szymon Wasiewicz, opiekunka grupy: Lidia Ratajczyk; Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Powidzku: Julia Jasińska, Natalia Smulska, Karolina Dębowska, Monika Ratajczak, Martyna Michalczewska wraz z opiekunką: Magdaleną Mierzwą; Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Barkowie: Kinga Wlazły, Wiktoria Procyszyn , Natalia Dybała z opiekunkami: Ireną Cych oraz Małgorzatą Nowak. Podziękowania zostały skierowane także na ręce wolontariuszy z Zespołu Szkół Powiatowych im. Jana Pawła II, którzy w trakcie trwania uroczystości pełnili wolontariat w Hospicjum w Będkowie.

Po części oficjalnej, poproszono Księdza Stanisława o poprowadzenie modlitwy, która wprowadziła wszystkich w nastrój tradycji składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem. Jak na wigilię przystało, nie zabrakło na stole tradycyjnych potraw: barszczu z uszkami, pierogów z kapustą i grzybami, smażonej ryby oraz jarskich sałatek. Organizatorzy zadbali o świąteczną muzykę, w wykonaniu Zespołu „Brzykowianie”.

Wioletta Owczarek

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.