nr 01 (313)   styczeń 2018

 

Plenerowy finał Maratonu Na Raty

1 zdjęcie26 listopada br. odbył się ostatni, dziesiąty etap tegorocznej edycji Żmigrodzkiego Maratonu Na Raty. Po biegu wszyscy uczestnicy wzięli udział w zakończeniu sezonu 2017, które miało miejsce w siedzibie Nadleśnictwa Żmigród.

Tak, tak Żmigrodzki Maraton Na Raty skończył już 5 lat. Wydawałoby się, że nie tak dawno miłośnicy biegania z Gminy Żmigród wpadli na pomysł utworzenia cyklicznych spotkań w formie aktywności sportowej, a tu proszę... Już 5 lat minęło! Klub Biegacza „Sukces” ze Żmigrodu, Gmina Żmigród, Nadleśnictwo Żmigród oraz Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie mają powody do zadowolenia, gdyż Maraton Na Raty z każdym rokiem zyskuje coraz większe grono sympatyków. W niedzielę, 26 listopada zawodnicy pokonali ostatni, dziesiąty etap 5. edycji tych zmagań. W roku kalendarzowym 2017 biegacze spotkali się po raz ostatni, aby rekreacyjnie pokonać dystans 4200 metrów. I jak to co miesiąc bywa, każdy pokonuje wyznaczoną trasę w miejscowym Zespole Pałacowo-Parkowym według własnego uznania. Jedni szybciej, drudzy wolniej, ale finał jest u każdego taki sam. Wspólna analiza biegu z uśmiechem na twarzach udowadnia, że sport to idealna metoda na zdrowy i optymistyczny tryb życia. Po niedzielnym biegu tradycyjnie wszyscy uczestnicy udali się do siedziby Nadleśnictwa Żmigród, ale tam już tradycyjnie nie było. Było inaczej niż zwykle, było uroczyście, a wszystko za sprawą oficjalnego zakończenia sezonu 2017 i dekoracji zawodników. W ceremonii tej udział wzięli Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Żmigród Paweł Górski oraz Prezes żmigrodzkiego Klubu Biegacza „Sukces” Robert Grabkowski. Przy ciepłej kawie, herbacie i ognisku, statuetkami uhonorowano trzech najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Z kolei dla czołowych biegaczy w kategorii open przygotowane były efektowne puchary. Uczestnicy, którzy zaliczyli 5 etapów z 10, obdarowani zostali okolicznościowymi medalami i koszulkami. Biegacze, którzy zaliczyli 8 etapów, pozyskali pakiety startowe na Bieg Smoka. Nagrody powędrowały również do osób, który aktywnie pomagały podczas każdego etapu Maratonu Na Raty, czyli Mirosława Gordzicza (sędzia główny), jak również do reprezentantek Nadleśnictwa Żmigród Anny Zelenay i Małgorzaty Zawadzkiej. Wyróżnienia z kolei przypadły dla duetu damsko-męskiego Aleksandry Gałki i Burmistrza Gminy Żmigród Roberta Lewandowskiego. Oboje zaliczyli 8 etapów i zajęli 4 miejsca w swojej kategorii wiekowej. W trakcie tej uroczystości znalazło się miejsce na losowanie nagród m.in. 4 numery startowych do kolejnej edycji Biegu Smoka, który odbędzie się 9 czerwca 2018 roku, jak również 6 voucherów do Zakładu Odnowy Biologicznej „Ekspander” Grzegorza Pierzchlewicza. Organizatorzy żmigrodzkiego Maratonu Na Raty zapewnili na zakończenie tego wyjątkowego spotkania, że to nie koniec integracji sportowej. Teraz czas na krótką przerwę i w lutym 2018 roku wystartuje kolejna, szósta edycja tego cyklu. Już teraz zapraszamy wszystkich miłośników biegania do wspólnych spotkań, gdzie dominuje aktywność fizyczna połączona z satysfakcją i radością. Do zobaczenia!

Grzegorz Paryna

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.