nr 01 (313)   styczeń 2018

Super Niania w Żmigrodzie po raz drugi

1 zdjęcieDorota Zawadzka znana jest głównie z programu telewizyjnego „Super Niania”, realizowanego na antenie TVN kilka lat temu. Zawodowo jest psychologiem rozwojowym, doradcą rodzinnym i trenerem umiejętności społecznych. To specjalistka w sprawach rozwoju człowieka, wychowania oraz mediów dla dzieci i młodzieży. 24 listopada 2017 roku w Żmigrodzie odbył się drugi już wykład Pani Doroty dla rodziców, wychowawców i nauczycieli.

Spotkanie dotyczyło szeroko pojętego kontaktu dzieci i młodzieży z mediami, zagrożeń i zalet związanych z korzystaniem przez nich z komputera, smartfonu, czy gier komputerowych. „Dzieci w cyberprzestrzeni, jak nie stracić kontaktu z dzieckiem w dobie nowoczesnych technologii?” - tak brzmiał temat wykładu. Niezwykle lekka forma wykładu, przeplatana dużą dawką humoru i przykładów „z życia” przypadła do gustu licznie przybyłym rodzicom i nauczycielom. Rodzice chętnie zadawali pytania, a Pani Dorota umiejętnie rozwiewała ich wątpliwości. -„ Nie ma co walczyć z mediami. One otaczają nas wszędzie. Nasze dzieci nie są wstanie się od nich oderwać. Ale to my musimy trzymać rękę na pulsie. Być atrakcyjni dla naszych dzieci, żeby nie zapewniły sobie rozrywek tylko w Internecie. Młodzi ludzie nas obserwują. Są inteligentni. Nie karz dziecku czytać, jak sama nie miałaś książki w ręku od czasów „Krzyżaków”.” - tłumaczyła Pani Dorota. Wykład był kolejną już propozycją rozwoju umiejętności rodzicielskich i wychowawczych zaproponowaną przez Placówkę Wsparcia Dziennego w Żmigrodzie i Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Marta Możdżeń-Kłos

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.