nr 01 (313)   styczeń 2018

 

Święty Mikołaj w Bychowie

1 zdjęcie10 grudnia 2017 r. o godz. 18:00 do dzieci z Bychowa przybył Święty Mikołaj, który już dwa tygodnie wcześniej przez ręce Pani Sołtys wręczył każdemu dziecku imienny list wraz z zaproszeniem na to wydarzenie.

Już około 17:00 do świetlicy zaczęły przybywać dzieci w towarzystwie rodziców, starszego rodzeństwa, babć i dziadków.

Dzieci pod kierunkiem Pana Jana Cyraniaka, w aktywnym oczekiwaniu na przybycie Świętego Mikołaja, bawiły się m.in. w pociąg i „kaczuchy”.

Tuż po godzinie 18:00 przy chóralnym okrzyku „MIKOŁAJ, MIKOŁAJ” dzieci powitały Świętego, który na początek częstował wszystkich słodkościami oraz zatańczył z dziećmi, czym pokazał, że mimo sędziwego wieku trzyma się bardzo dobrze. Nastąpił najważniejszy punkt wieczoru - rozdanie paczek. Dzieci z ochotą podchodziły, odważnie witały się przybijając „piątkę”, recytując wierszyki, mniejsze wdrapywały się na kolana, co odważniejsze ciągnęły za brodę.

Na zakończenie Sołtys poprosiła, by to Święty powiedział wiersz. Z zadania Mikołaj wywiązał się znakomicie, za co został nagrodzony gromkimi brawami.

Dzieci już czekają na wizytę Świętego Mikołaja w przyszłym roku.

Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że ta impreza mogła się odbyć. Szczególne podziękowania kieruję do Pana Adama Nowaka i Jana Cyraniaka.

Maria Rybka Sołtys Sołectwa Bychowo

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.