nr 01 (313)   styczeń 2018

Maluchy z Radziądza w Papugarni i Nibylandii

1 zdjęcieW listopadzie dzieci z punktu przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Radziądzu wybrały się do Papugarni „Kubuś i Endru” w Obornikach Śląskich. Na miejscu właściciel wytłumaczył dzieciom, jak należy zachowywać się w pomieszczeniu, gdzie przebywają papugi. Na początku przedszkolaki były wystraszone, ale już po chwili zaczęły się oswajać z ptakami. Papugi okazały się bardzo towarzyskie. Siadały na głowie i ramionach oraz dawały się głaskać. Wszystkie zachwycały swoimi pięknymi barwami. Każde dziecko miało pojemniczek ze specjalną karmą i mogło do woli karmić papugi. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek na temat tych egzotycznych ptaków oraz miały okazję poznać ich różne rodzaje. Dzieci były zachwycone i szczęśliwe, że mogły odwiedzić tak niecodzienne miejsce, a niektóre zamierzają tam wrócić z rodzicami. Podsumowaniem wizyty było wykonanie wspólnego zdjęcia z papugami.

Dalszą częścią wycieczki były zabawy w Nibylandii. Miejsce to dostarczyło przedszkolakom wielu wrażeń. W kolorowej sali, odpowiednio dostosowanej do potrzeb dzieci, najmłodsi mogli skorzystać z basenu z kulkami, gier zręcznościowych, kolorowych zabawek, huśtawki. Przedszkolaki skakały, wspinały się i zjeżdżały - a radości było co niemiara.

Po dniu pełnym atrakcji i wrażeń, z radością na twarzach wróciliśmy z wycieczki, gdzie przed szkołą na dzieci oczekiwali stęsknieni rodzice.

M. Miłosz-Wierzba

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.