nr 01 (313)   styczeń 2018

 

Rynek w nowej odsłonie

No i rynek w nowej odsłonie, mamy już od 10 grudnia. Nie ukrywam, że przepytuję tubylców, co o nim sądzą. No i każdy ma swoje zdanie. A że tematów do omówienia jest zbyt wiele, bo i granitowa kostka, i ten pan w kapeluszu, i fontanna, i choina „po wrocławsku”, i zieleń, to w końcu nie wiem, co pytany sądzi o zmianach. Na pewno nie jest jednoznacznie. Na pewno za to jednoznacznie znakomicie wypadł jarmark- wszystkim się podobało.

Teraz czekamy na rondo. Póki co najbardziej biedne są ulice Szkolna i Rybacka. Dlaczego biedne? Wystarczy popatrzeć, co tam się dzieje przed ósmą rano.

Chyba ostatnie dni do Wrocławia jeździmy po części starej trasy. Ale jak już oddadzą do użytku nową drogę, to moi drodzy, wszyscy autami hurra na city. A wtedy na prowincji będzie cicho i spokojnie. Tak jak powinno.

W tym natłoku wielkich inwestycji zwróćmy uwagę na mniejsze biznesy. Oto pojawił się nowy sklep z garderobą męską oraz sklep zabawkowy trafił na nowe miejsce.

Gdy piszę te słowa, mamy za sobą pierwszy atak zimy. I co? Ślisko momentami było, śnieg poleżał na jezdni dwa dni. Ale, ale... chodniki w mojej wsi posypane piaskiem. Zawsze tak było? Bo coś mi się zdaje, że nie. Miłe zaskoczenie.

eco

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.