nr 03 (315)   marzec 2018

Rekordowa frekwencja na inauguracji VI edycji Żmigrodzkiego Maratonu Na Raty

Już od pięciu lat żmigrodzcy biegacze spotykają się w Zespole Pałacowo Parkowym z wielkimi nadziejami o zostaniu prawdziwymi maratończykami. Także w roku 2018, do parku przybyło wielu sportowców, by zaliczyć I etap Żmigrodzkiego Maratonu Na Raty.

To już szósta edycja biegu. Od lutego do listopada, w każdą trzecią niedzielę miesiąca, biegacze spotykają się, by malowniczą trasą pokonać dystans 4,22 km. W sumie, kończąc dziesiąty, ostatni etap, pokonują pełną trasę maratonu. W I etapie (...)
więcej >>>

Co to jest "kobieta"?

Z okazji Dnia Kobiet redakcja Wiadomości Żmigrodzkich udała się do Publicznego Przedszkola „Zielona Dolina” w Żmigrodzie, aby zadać najmłodszym mieszkańcom Gminy Żmigród pytania: Kim jest kobieta? Jak ją rozpoznać? Jaka jest Twoja ulubiona kobieta? Czy kobieta potrzebna jest w życiu? Wszystkie odpowiedzi, które Państwu prezentujemy, są wypowiedziami przedszkolaków, które zebraliśmy, nie ingerując w ich treść. Zapraszamy do lektury!

„Kobieta to dziewczyna i ma włosy (...)
więcej >>>

Nasz Żmigrodzki Zdrój – WODA TO ŻYCIE

Żmigrodzka woda to cenny dar, jaki jest w naszym posiadaniu. W sercu naszego miasta, czyli w rynku, planowane jest utworzenie ulicznego zdroju. Co to jest zdrój uliczny? To powszechnie dostępne dla ludności urządzenie wmontowane w uliczny przewód wodociągowy, służący do pobierania wody przez ludność bezpośrednio z tych przewodów. Zapewnia w sposób higieniczny dostęp do wody.

W celach promocyjnych przyszłego przedsięwzięcia Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. zorganizował (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.