nr 07 (319)   lipiec 2018

Żmigród świętował po raz dziewiąty!

3 zdjęciaCzerwiec jest miesiącem obfitującym w wydarzenia kulturalno-sportowe w Gminie Żmigród. To właśnie w tym miesiącu odbywa się jedna z najważniejszych imprez - Żmigrodzkie Dni Smoka. Dwa dni świętowania i zabawy minęły w towarzystwie radości i dobrej muzyki.

Żmigrodzkie Dni Smoka odbyły się 9 i 10 czerwca br. Święto Żmigrodu tradycyjnie rozpoczął Bieg Smoka, organizowany przez Klub Biegacza „Sukces”. Już od godz. 7.00 na uczestników czekało biuro zawodów. Na starcie pojawiło się ok. 200 biegaczy. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, wszyscy szczęśliwie dotarli na metę, tylko jedna osoba nie ukończyła biegu. Dekoracji dokonał Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski oraz prezes Klubu Biegacza „Sukces” Robert Grabkowski. W klasyfikacji ogólnej mężczyzn wśród laureatów znaleźli się: I miejsce Wojciech Wenderski (Biegaj z Krobią), II miejsce Damian Jarecki (Athletics Team Prusice), III miejsce Paweł Pelc (LoMag Team Prusice), a w klasyfikacji ogólnej kobiet na podium stanęły: I miejsce Agnieszka Janasiak (agarun.pl), II miejsce Anna Zajączkowska (MKS Siechnice), III miejsce Anna Czerwińska (xRunners).

KB „Sukces” serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji wydarzenia, w tym wolontariuszom z Grupy tanecznej WM, a także pracownikom Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie oraz Zespołu Placówek Kultury.

O godz. 13.00 przyszedł czas na młodych sportowców. Wysoka temperatura nie odstraszyła śmiałków, w rezultacie w zmaganiach udział wzięło 227 biegaczy. Oprócz zawodników z Przedszkola "Zielona Dolina” i Szkoły Podstawowej ze Żmigrodu, na trasie pojawili się reprezentanci Powidzka, Barkowa i Radziądza. Zgodnie z regulaminem zawody rozgrywane były w 7 kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Tradycję podtrzymali także rodzice, którzy na zakończenie zawodów zaliczyli rundę honorową po ścieżkach parku.

Przyszedł czas na rozrywkę przy muzyce. Sobotni wieczór minął w klimatach disco polo i dance. Jako pierwszy publiczność rozgrzał zespół Boomcyk, następnie sceną zawładnęła wokalistka zespołu Exaited z załogą. Żmigrodzianie z wielką radością fotografowali się z gwiazdami. W między czasie w konkursach wyłoniliśmy najszybszych rowerzystów na imprezie oraz największego „pożeracza cukierków”. Przyszedł czas na porządną dawkę tańca, jaką zapewniła Grupa taneczna WM, pełni energii, młodzi tancerze zawładnęli sercami publiczności. Ponownie na scenie rozgorzała muzyka disco polo. Publiczność porwał Marioo, a następnie gwiazda wieczoru, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością - Piękni i Młodzi. Targowisko miejskie pękało w szwach od gości. Pełni zadowolenia żmigrodzianie bawili się do białego rana w towarzystwie zespołu Wabank.

Niedziela przywitała nas wspaniałym występem zespołu lokalnego Katarynka z Katarzyną Łyczko na czele. To właśnie oni umilali czas żmigrodzianom, czekającym na przybycie Parady Smoków. W tym roku bestie ubrane były w barwy narodowe, upamiętniając 100. Rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Smoki przywitali prowadzący Żmigrodzkie Dni Smoka Tomek Wołodźko i Maciek Stajniak z Kasią Pawlak. I miejsce komisja przyznała Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie, nagroda specjalna powędrowała do Przemysława Adamiaka. Wyłonieni zostali również laureaci III edycji konkursu fotograficznego „Okiem Smoka”: I miejsce zajęła Sandra Żur, II miejsce Alicja Ostrowska, III miejsce Marta Pilarska oraz konkursu „Zamelduj się w Gminie Żmigród”. Komisję ujął Piotr Tyszko-Chmielowiec i to do niego powędrowała nagroda główna w postaci roweru miejskiego. Przyszedł czas na kolejne występy. Na scenę powróciła Katarzyna Łyczko wraz ze swoimi podopiecznymi z Placówki Wsparcia Dziennego z wspaniały repertuarem wokalnym. Również lokalny zespół Stars of Melody&City Band porwał publiczność niesamowitymi hitami, które widownia podśpiewywała po cichutku. W tym dniu pogoda także nas nie rozpieszczała, publiczność była zmuszona do schronienia się przed padającym deszczem. Najwytrwalsi jednak pozostali i bawili się wspólnie z Moniką Lewczuk. Gwiazda młodego pokolenia zaprezentowała swoje największe hity, które niejednokrotnie każdy nas słyszał w radiu. Wisienką na torcie był wieczorny występ. Emocje było czuć, zanim gwiazda wieczoru pojawiła się na scenie. Mowa tutaj oczywiście o Braciach. Zespół dął niesamowity koncert. Widownia wtopiła się w rockowe dźwięki, które słychać było w pobliskich miejscowościach!

Dwa dni świętowania zakończył Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski, dziękując wszystkim za przybycie i spędzenie z nami czasu oraz zapraszając na kolejną edycją Żmigrodzkich Dni Smoka.

Edyta Grzybkowska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.