nr 07 (319)   lipiec 2018

Szanowni Państwo, Drodzy Żmigrodzianie

2 zdjęciaOgrom wydarzeń które miały miejsce w naszej gminie w ostatnim czasie sprawia, że chcę dziś przede wszystkim serdecznie podziękować za tak liczny udział, wsparcie i wspólną zabawę m.in. w trakcie Dni Smoka, czy wyścigów kolarskich, które odbywały się ostatnio w naszej gminie. Kiedy bawimy się wspólnie, kibicujemy, cieszymy z nowych inwestycji to serce rośnie patrząc na to, jak świetnie potrafimy współpracować i spędzać miło czas w swoim gronie! Taka mała ojczyzna to wielka sprawa!

Kolejne żmigrodzkie inwestycje
Powody do radości, to jednak nie tylko wspólna zabawa. To także inwestycje, które dzięki pracy i wsparciu wielu osób zaangażowanych w ich realizację już od fazy projektowej, możemy realizować i cieszyć się ich efektami.
W ostatnim czasie oddaliśmy do użytku dwa zmodernizowane odcinki dróg: Węglewo-Bychowo oraz drogę w Rudzie Żmigrodzkiej prowadzącą w kierunku Niezgody. W tych miejscach możemy już jeździć po nowym asfalcie. Utwardzone zostały też pobocza.
To co jest dla nas powodem do dumy, to kolejne pozytywnie rozpatrzone wnioski o dofinansowania inwestycji w gminie. Otrzymaliśmy dotację w wysokości 136 tys. złotych na budowę parku linowego przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Żmigrodzie. Inwestycja będzie realizowana w miejscu dawnego parku, a my jesteśmy już po przetargu na jej wykonanie. Z nowego parku linowego będziemy się mogli cieszyć jeszcze w tym roku. Tym samym atrakcyjna baza rekreacyjna dla naszych mieszkańców i gości powiększy się o kolejny obiekt.

OSA czyli Otwarta Strefa Aktywności
Otrzymaliśmy także wsparcie w postaci dotacji 50% w ramach rządowego programu Otwartych Stref Aktywności (OSA). W praktyce taka „OSA” to nic innego jak kolejne miejsce wypoczynku - plac zabaw, otwarta siłownia, teren rekreacyjny. Trzy takie ośrodki powstaną w gminie Żmigród.
Pierwszym będzie rozbudowa istniejącego ogródka jordanowskiego m.in. o miejsca do ćwiczeń na poręczach. Będzie to też kolejna atrakcja w okolicy Ogrodów Bioróżnorodności, która wraz ze wspomnianymi ogrodami ma tworzyć spójną całość. Teren ten w przyszłości będzie też doskonale oświetlony i monitorowany. Kolejne strefy aktywności pojawią się przy nowo powstającej świetlicy w Węglewie i planowanej w Kliszkowicach.

Stawiamy na kolej!
W ostatnim czasie podpisaliśmy też porozumienie z Instytutem Kolejnictwa, w którym potwierdzamy chęć współpracy m.in. promocyjnej i edukacyjnej. To bardzo ważne, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystywać potencjał kolejowy gminy. To tutaj mieści się tor doświadczalny Instytutu Kolejnictwa na którym testowane są pociągi z całego świata. Posiadamy też dobrze rozwiniętą sieć połączeń kolejowych. Dla nas to szansa na pokazanie się z jak najlepszej strony - jako miejsca posiadającego innowacyjną infrastrukturę oraz prężny ośrodek badawczy, a także wszystkie atuty do tego, aby lokować tutaj swój biznes. Jestem przekonany, że współpraca z Instytutem zaowocuje i wkrótce będziemy mogli mówić o pozytywnych efektach naszych działań.
Obywatele zdecydowali
Pozytywne rozstrzygnięcia dotyczą też naszego Żmigrodzkiego Budżetu Obywatelskiego. Kolejna edycja Budżetu przeszła do historii, a my znamy już zwycięski projekt, który będzie realizowany w przyszłym roku. Wyremontowana zostanie alejka i chodnik przy ul. Lipowej w Żmigrodzie. Znikną stare płyty betonowe, nasadzone zostaną drzewa, pojawiają się też ławki, kosze na śmieci i oświetlenie. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Żmigrodu i zdecydowali o przyszłości tego miejsca.

Wyczekane wakacje
Ostatni czas był dla naszej gminy wyjątkowy pod względem ilości wydarzeń plenerowych takich jak Dni Smoka czy wyścigi kolarskie rozgrywane w ramach Grand Prix Doliny Baryczy. Wzięła w nich udział rekordowa liczba uczestników i kibiców. To fantastyczny sposób promocji gminy. Sezon turystyczny trwa w najlepsze! Zbliżające się wakacje to też świetny czas, abyśmy zaprosili do nas swoich znajomych i pokazali im, że „piękno nie musi być daleko” bo jest właśnie u nas - w Żmigrodzie.
Z okazji wakacji chciałbym też życzyć Państwu dobrego, spokojnego, miłego czasu, bezpiecznego odpoczynku, radości i wytchnienia od codziennych zajęć i obowiązków. Serdecznie dziękuję nauczycielom, pedagogom, opiekunom, a także dzieciom i młodzieży za kolejne miesiące ich wytężonej pracy i edukacji. Mam nadzieję, że mijający rok szkolny przyniósł uczniom wiele pozytywnych doświadczeń, a zdobyta wiedza zaprocentuje. Teraz czas na zasłużone wakacje!

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.