nr 07 (319)   lipiec 2018

Konkurs "Zamelduj się w Gminie Żmigród" rozstrzygnięty!

21 marca br. Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski ogłosił konkurs dla nowych mieszkańców Gminy Żmigród. Nagrodą główną w konkursie był rower miejski.

Konkurs „Zamelduj się w Gminie Żmigród” skierowany był do osób, które w okresie od 1 stycznia 2018 r. do 31 maja 2018 r. zameldują się na pobyt stały na terenie gminy Żmigród i do dnia rozstrzygnięcia konkursu nie zmienią miejsca zameldowania. W konkursie nie mogły wziąć udziału osoby dokonujące na terenie gminy Żmigród przemeldowania, zameldowania na pobyt czasowy oraz osoby poniżej 18 roku życia. Każdy uczestnik mógł złożyć jeden formularz konkursowy. To właśnie w nim musiał udzielić odpowiedzi na pytanie „Dlaczego warto zamieszkać w Gminie Żmigród?”. Odpowiedzi zostały poddane ocenie komisji.

Ostatecznie na 41 osób, które spełniły podstawowe warunku konkursu i zameldowały się na terenie naszej gminy, w konkursie wzięło udział 5 osób. Jury w składzie: Joanna Monastyrska- sekretarz Gminy Żmigród (przewodnicząca), Edyta Cłapka- kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Żmigrodzie oraz Małgorzata Kosińska -kierownik Referatu Oświaty, Promocji i Organizacji Pozarządowych długo obradowały, ostatecznie podejmując decyzję i wyłaniając laureata.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 10 czerwca br. podczas obchodów Żmigrodzkich Dni Smoka. Przewodnicząca komisji Joanna Monastyrska poprosiła na scenę wszystkich uczestników, którzy zostali nagrodzeni gadżetami ufundowanymi przez burmistrza Gminy Żmigród Roberta Lewandowskiego oraz Stowarzyszenie Dolnośląska Kraina Rowerowa. Wśród czekających na werdykt znaleźli się: Emilia Chmura, Mieczysław Lewicki, Grażyna Lewicka, Piotr Tyszko-Chmielowiec oraz Dorota Tyszko-Chmielowiec. Nagroda główna w postaci roweru miejskiego, ufundowana także przez burmistrza Gminy Żmigród Roberta Lewandowskiego, pięknie prezentowała się na scenie. Po pełnych emocji minutach usłyszeliśmy imię i nazwisko laureata, którym był Piotr Tyszko-Chmielowiec.

Wypowiedzi każdego z uczestników miały w sobie wiele uroku, jednak to pan Piotr podbił serca członków komisji. Laureat z uśmiechem na twarzy odebrał z rąk burmistrza Roberta Lewandowskiego rower oraz certyfikat „Dumnego żmigrodzianina”. Certyfikaty otrzymali także pozostali uczestnicy konkursu.

Na podsumowanie nie można zrobić nic innego, jak zachęcić Państwa do zamieszkania i meldowania się w Gminie Żmigród. Kolejna edycja konkursu już trwa. Każdy z Was może zostać „Dumnym żmigrodzianinem”. A dlaczego warto zamieszkać w Gminie Żmigród? Na to pytanie najlepiej odpowie sam pan Piotr. Zapraszamy do zapoznania się z jego wypowiedzią!

Jest połowa lat dziewięćdziesiątych, wiosna. Kiedy samolot z Warszawy do Wrocławia zniża się do lądowania, dostrzegam w dole niezwykły krajobraz. Rozległe tafle stawów lśnią w porannym słońcu, obramowane lasami, łąkami i starymi drzewami. Spuszczone stawy mienią się delikatnym nalotem wiosennej zieleni we wszystkich odcieniach. Co to za kraina?

Minęła jeszcze dekada zanim dotarłem osobiście do Gminy Żmigród. Sprowadziła mnie tu praca napędzana pasją do przyrody. Z czasem zawiązałem przyjaźnie i zacząłem czuć się swojsko. Są tu drzewa, które posadziłem. Patrzę , jak rosną i lubię sobie wyobrażać, jak będą wyglądać, kiedy będę stary - i jakie będą duże, kiedy nadejdą następne pokolenia.

Jesienią 2016 roku obejrzeliśmy dom nad stawem i decyzja była szybka. Od tego czasu wszystko nam sprzyja: prowadzony przez lokalną firmę remont posuwa się żwawo naprzód, wspiera nas życzliwość sąsiadów, a żeby było nam łatwiej dojechać do pracy, zbudowano ekspresówkę i wyremontowano linię kolejową, buduje się parking przy dworcu. Usypia nas rechot żab i śpiew słowików, a budzi klekot bocianów i klangor żurawi. Czego chcieć więcej?” ~ Piotr Tyszko-Chmielowiec

Edyta Grzybkowska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.