nr 07 (319)   lipiec 2018

200 tysięcy na remont alejki!

Burmistrz Gminy Żmigród Zarządzeniem nr 0050.117.2018 z dnia 19 czerwca 2018 roku zatwierdził wyniki głosowania nad Budżetem Obywatelskim miasta Żmigród na 2019 rok.

Głosowanie internetowe trwało w okresie 5-15 czerwca br., zaś głosowanie osobiste od 15 do 17 czerwca i tak z dwóch złożonych projektów BO 1/2019 „Remont alejki i chodnika na ul. Lipowej” oraz BO 2/2019 „Inteligentne ławki solarne z Wi-Fi i ładowarką” to właśnie zadanie nr 1 uzyskało największą liczbę głosów i zostanie wpisane do realizacji do budżetu gminy na 2019 rok.

Realizacja zwycięskiego zadania będzie polegała na remoncie alejki i chodnika przy ul. Lipowej poprzez wymianę starych płyt betonowych na nową nawierzchnię, wykonanie nasadzeń zieleni oraz wymianę i dostawienie urządzeń małej architektury (m.in. ławki, kosze na śmieci, oświetlenie uliczne).

- Cieszę się, że większość mieszkańców potwierdziła potrzebę realizacji tak ważnego przedsięwzięcia, co przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności tej części miasta w obliczu realizowanej właśnie inwestycji - Centrum Przesiadkowego Park&Ride” - komentuje Rafał Zagórski, radny Rady Miejskiej w Żmigrodzie.

Na projekt „Remont alejki i chodnika na ul. Lipowej” oddano 566 głosów ważnych i 29 nieważnych, zaś na projekt „Inteligentne ławki solarne z Wi-Fi i ładowarką” 84 głosy ważne i 11 nieważnych.

Łączna liczba prawidłowo złożonych kart w wersji papierowej i elektronicznej wyniosła 650, natomiast frekwencja to 12,16 %.

Marcelina Halikowska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.