nr 07 (319)   lipiec 2018

Barkowo Motor Szoł za nami!

3 zdjęciaZapierające dech w piersiach maszyny, ogrom hałasu i moc atrakcji - tego wszystkiego doświadczyli uczestnicy 7. Zlotu Barkowo Motor Szoł!

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja spotkaliśmy się w Barkowie na jednej z najważniejszych imprez cyklicznych w Gminie Żmigród. 27 maja br. odbyła się już 7. edycja Zlotu Barkowo Motor Szoł. Główny organizator - Smoki Barkowo - rozpoczynali swoje wydarzenie od 100 motocykli, tegoroczna impreza ściągnęła blisko 1000 maszyn!

Prawdopodobnie najpiękniejszym punktem programu była parada Doliną Baryczy, która z Barkowa wyruszyła koło godziny 13.30. Na żmigrodzkim rynku na motocyklistów czekali z niecierpliwością mieszkańcy miasta. Uczestnicy widowiskowo przejechali po ulicach miasta oraz gminy, by wrócić na miejsce imprezy, czyli do Barkowa.

Konferansjerzy: Robert Jarek oraz Piotr Kwiasigroch zabawiali uczestników wydarzenia konkursami. Pobity został rekord w konkursie na najdłuższą brodę, która mierzyła 23 „palce”! Goście mogli korzystać z gastronomii, zapewnionej przez Koło Gospodyń Wiejskich z Barkowa i stoisk komercyjnych. Do dyspozycji były także wspaniałe maszyny, które tego dnia pojawiły się na zlocie, a także dostępny dla wszystkich wheelie machine, czyli symulator jazdy na jednym kole.

Głównym punktem wydarzenia był pierwszy w Polsce wyścig retro, w którym udział wzięły maszyny z lat 20. i 30. Na starcie pojawiło się 5 maszyn, z których jedna niestety nie zakwalifikowała się ze względu na rok produkcji (1940 r.). Uczestnik jednak pokonał trasę i otrzymał wyróżnienie. Szczęśliwi zwycięzcy odebrali nagrody z rąk prezesa Smoków Barkowo Henryka Załanowskiego oraz sołtysa sołectwa Barkowo Jana Owczarka. Unikatowe statuetki wywołały wiele radości u laureatów, którzy deklarowali udział w wyścigu za rok.

Po rywalizacji nadszedł czas na moc dobrej muzyki. Na scenie pojawił się lokalny zespół Im Fanki Tim, umilając czas fankowo-rockowymi kawałkami. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Dj Domin.

- Miałem przyjemność uczestniczyć na przestrzeni lat w kolejnych zlotach i jestem pełen podziwu, jak organizatorzy się rozwijają i jak wspaniale promują Gminę Żmigród w regionie, a nawet w kraju. Jestem przekonany, że takie wydarzenia warto wspierać, takie wydarzenia jako samorząd wspieramy i mam nadzieję, że wspierać będziemy dalej. Serdeczne gratulacje składam na Wasze ręce Smoki Barkowo! - podsumował wydarzenie Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski. My również składamy organizatorom serdeczne gratulacje. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej edycji zlotu!

Edyta Grzybkowska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.