nr 07 (319)   lipiec 2018

Indianie i kowboje w natarciu, czyli Gminny Dzień Dziecka w Żmigrodzie

2 zdjęciaW niedzielę 3 czerwca w zespole pałacowo- parkowym w Żmigrodzie odbył się Dzień Dziecka pt.: „Dziki zachód w Żmigrodzie. Indianie i kowboje w natarciu”.

Na początku sam szeryf Gminy Żmigród, czyli burmistrz Robert Lewandowski przywieziony został na motorach przez „Smoki Barkowo”. Następnie przekazał klucz do miasta na ręce dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Barkowie.

Na scenie jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie z Barkowa, wykonując piosenki opowiadające o prawach dziecka.

Wiele atrakcji czekało tego dnia na dzieci. Darmowa przejażdżka bryczką ze stadniną koni Adama Lachery, wata cukrowa, popcorn, dmuchańce, lody, a nawet prawdziwa indiańska wioska „OYATE”, w której odbywały się animacje oraz koncert indiańskiej muzyki.

Podczas tego dnia odbyły się dwa konkursy. Był to konkurs na najciekawsze przebranie oraz „Żmigrodzkie Talent Show”, podczas którego zaprezentowały się talenty z naszej gminy.

W konkursie na najciekawszy strój zwyciężył Wiktor Salski, natomiast w „Żmigrodzkim Talent Show” w kategorii młodsi I miejsce zajęła wokalistka Maja Kucińska, II miejsce zajął wokalista Michał Piróg, którego na scenie wspierała siostra Małgosia Piróg, a III miejsce Nina Pilarska, pięknie recytująca wierszyk. W starszej grupie nagrodę GRAND PRIXS zdobyła, przepięknie tańcząca Maja Poślednik, natomiast I miejsce powędrowało do śpiewającej Karoliny Lorenz, II miejsce zajęła wokalistka Aleksandra Drąg, a III miejsce należało się Julii Turowskiej, która w zawrotnym tempie pokazała jak układać kubeczki.

To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte buzie dzieci. Obyśmy o nasze pociechy dbali nie tyko podczas Dnia Dziecka, ale przez cały rok!

Izabela Możdżeń

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.