nr 07 (319)   lipiec 2018

Ku pamięci Żmigrodzkim Pionierom Oświaty!

1 zdjęciePo raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego oraz Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie wraz z dyrekcją oraz Wiceburmistrzem Gminy Żmigród Zdzisławem Średniawskim oddali hołd Żmigrodzkim Pionierom Oświaty przy pomniku.

Pomnik Żmigrodzkich Pionierów Oświaty znajduje się przy wieży ciśnień, przy ulicy Stefana Batorego w Żmigrodzie. Opiekują się nim uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego. To właśnie oni dbają o pomnik, utrzymują jego okolice w czystości oraz podlewają roślinność.

Tradycyjnie, dzień przed zakończeniem roku szkolnego, przy pomniku pojawiły się poczty sztandarowe, które są wyrazem wielkiego szacunku, jakim społeczność szkolna darzy pionierów oświaty w Żmigrodzie. Na uroczystości pojawił się również Zastępca Burmistrza Gminy Żmigród Zdzisław Średniawski, który w pięknych słowach wyrażał się o pionierach, lecz także o oświacie i jej reformy w Żmigrodzie. Wiceburmistrz wraz z dyrektorką Szkoły Podstawowej w Żmigrodzie Dorotą Jakusztowicz oraz reprezentacją Zespołu Szkół Dwujęzycznych Joanną Ładowską i Joanną Łukawą złożyli kwiaty w barwach narodowych przy pomniku.

Serdecznie dziękujemy uczniom oraz nauczycielom, którzy dbają, by pamięć o pionierach oświaty w naszej gminie nie zanikła.

Edyta Grzybkowska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.