nr 07 (319)   lipiec 2018

Konferencja "Dzieci Niczyje Szansą dla Polski"

1 zdjęcieW poniedziałek, 28 maja 2018 r., w baszcie w żmigrodzkim zespole pałacowo-parkowym odbyła się konferencja pt. „Dzieci niczyje szansą dla Polski”.

Do tematyki spotkania wprowadził Robert Korytkowski, następnie prof. Jerzy Żurko wypowiedział się na temat „Bezdomność - przypadki wychowanków z domów dziecka”, a po nim dr Monika Wiktorowicz-Sosnowska, która dokonała analizy sytuacji i potrzeb pełnoletnich wychowanków opuszczających pieczę zastępczą. Po przerwie kawowej o roli samorządu w procesie usamodzielnienia wychowanków pieczy zastępczej mówiła Ewelina Kondracka, kierownik GOPS w Żmigrodzie.

Z kolei Małgorzata Matusiak, przewodnicząca Rady Powiatu Trzebnickiego, przedstawiła rolę organizacji pozarządowych w działalności na rzecz dzieci z pieczy zastępczej. Po dyskusji konferencję zakończono. Moderatorem spotkania był dr Krzysztof Sztalt.

Paweł Becela

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.