nr 07 (319)   lipiec 2018

Z życia UKS "Sokół" Żmigród

2 zdjęcia12 i 13 maja br. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się II Ogólnopolski Miting Klasyfikacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Bardzo dobre rezultaty osiągnęli na nim zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Sokół''.

W sobotę 12 maja Wiktoria Szajek zajęła IV miejsce w rzucie młotem 3 kg wynikiem 46,89 m, co jest jej nowym rekordem życiowym. Brakuje jednego metra do pobicia rekordu klubu Katarzyny Sawickiej, dwukrotnej medalistki Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie w latach 2005 - 2006.

W niedzielę 13 maja w biegu na 800 m Weronika Bielak zajęła II miejsce z wynikiem 2,21'84'', ustanawiając nowy rekord życiowy na tym dystansie . Marcin Ławniczak był IV również w biegu na 800 m z nowym rekordem życiowym 2,04'56''. Wszystkie konkurencje odbywały się w kategorii open w przedziale wiekowym 16 - 21 lat.

21 maja w Cieplicach odbędą się Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Juniorów i Juniorów Młodszych, gdzie zawodnicy ,,Sokoła'' walczyć będą o medale oraz jeszcze lepsze wyniki.

21 - 22 maja odbyła się w Rawiczu VIII edycja Festiwalu Sportu, w ramach którego odbył się między innymi 24-godzinny bieg wokół rawickich plant. W biegu tym udział wzięło dwoje wychowanków Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Sokół'' w Żmigrodzie. W Zespole Pieprzyk.PL, który zwyciężył w edycji 2018, wziął udział Mateusz Samiło mieszkaniec Borka, który przebiegł w ciągu 24 godzin dystans 42 km, czyli 15 okrążeń, a najszybsze okrążenie pokonał w czasie 9 min i 44 s. Mateusz Samiło przez wiele lat był zawodnikiem UKS ,,Sokół'' i należał do ścisłej czołówki w biegach długich jako młodzik, junior młodszy i junior. Obecnie uprawia bieganie dla zdrowia. Zespół Pieprzyk.PL w dziesięcioosobowym składzie przebiegł w ciągu 24 godzin dystans 411 km tj. 147 okrążeń rawickich plant. Drugim zawodnikiem, który od 6 lat trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym ,,Sokół'' u trenera Ludwika Łyczakowskiego, jest Marcin Ławniczak (19 lat), który startował w teamie ,,Sklep Biegacza Sporting Team”. Marcin Przebiegł 39 km tj. 14 okrążeń, a jego najszybsze okrążenie to 9 min i 15 s. Zespół Marcina przebiegł dystans 338km i został sklasyfikowany na 12 miejscu pośród 30 startujących zespołów.

Żmigród reprezentowany był także przez Klub Biegacza „Sukces” składający się z 5 kobiet i 5 mężczyzn, którzy przebiegli 299 km i sklasyfikowani zostali na XXIII miejscu spośród 30 startujących zespołów. Pragnę wspomnieć, że w pierwszej edycji biegu w roku 2010 startowała młodzież szkół gimnazjalnych i szkół średnich w ograniczonym czasie 12 h. I miejsce wśród gimnazjów wywalczyło Gimnazjum im. Macieja Rataja ze Żmigrodu, którego trzon stanowili zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Sokół'' trenowani przez trenera Ludwika Łyczakowskiego. W biegu tym w 10-osobowym składzie gimnazjum startowała również jedna zawodniczka Izabela Małecka, która wyróżniona została nagrodą specjalną, a zespół ze Żmigrodu otrzymał za zwycięstwo czek o wartości 2000 zł. Był to olbrzymi sukces w tym okresie. W późniejszych edycjach zrezygnowano z tego rodzaju biegu. Jako żmigrodzianie tworzyliśmy więc historię tego biegu.

Ludwik Łyczakowski

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.