nr 07 (319)   lipiec 2018

Nietypowa wizyta w żmigrodzkim Instytucie Kolejnictwa

1 zdjęcie6 czerwca w Instytucie Kolejnictwa w Żmigrodzie odbyło się wyjątkowe spotkanie z saksońskimi przedsiębiorstwami. Podczas tej dwudniowa wizyty niemieckich gości na Dolnym Śląsku odbywał się szereg warsztatów i spotkań m. in.:

Prezentacja Klastrów: Południowy Klaster Kolejowy i BTS Rail Saxony oraz ich członków

Prezentacja nt. koncepcji utrzymania ruchu i planów rozbudowy Kolei Dolnośląskich m.in. w ramach projektu na rzecz lepszego skomunikowania Aglomeracji Wrocławskiej

Prezentacja kompetencji Saksonii w zakresie utrzymania

Saksońscy goście wraz z ministrem Martinem Duliga zostali przywitani przez Radnego Województwa Dolnośląskiego oraz Wojciecha Zdanowskiego - Dyrektora Departamentu Infrastruktury. Prezentacja Instytutu Kolejnictwa oraz Ośrodka Koordynacji Projektów i Współpracy Narodowej Instytutu Kolejnictwa została wygłoszona przez zastępcę dyrektora Instytutu Kolejnictwa ds. studiów i projektów badawczych Andrzeja Massel. Następnie kierownik Waldemar Szulc opowiedział o istocie miejsca, podstawowych zadaniach oraz osiągnięciach Ośrodka Eksploatacji Toru Doświadczalnego IK. Kolejnym prelegentem był Burmistrz Gminy Żmigród ze swoją prezentacją „Gmina Żmigród - perspektywy rozwoju”. Dzięki uprzejmości zarządu spółki Koleje Dolnośląskie S.A. goście mieli wyjątkową okazję przejazdu najnowszym pociągiem KD, testowanym na żmigrodzkim Torze Doświadczalnym.

Joanna Pilarska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.