nr 07 (319)   lipiec 2018

XV Powiatowy Turniej Reportażu

2 zdjęciaW czwartek 24 maja w szkole Podstawowej im. B. Chrobrego w Żmigrodzie odbyło się podsumowanie zmagań turniejowych. W tym roku w konkursie wzięło udział 14 uczniów z 5 szkół powiatu trzebnickiego.

Jury przyznało trzy nagrody główne oraz cztery wyróżnienia. Jak co roku miało trudne zadanie, bo jakość reportaży jest bardzo wyrównana, a tematyka rozległa. W tym roku poruszane tematy to np. czy istnieje się nie będąc na Facebooku, udział w akcjach ekologicznych, zmagania z własną psychiką oraz jak to jest mieszkać nieopodal przestępcy. A oto wyniki turnieju:

I miejsce- Antoni Skrzypiec (Prusice) - „Ludzie, nie ma mnie?!”

II miejsce Monika Ratajczak (Powidzko) - „Żaby w telewizji”

III miejsce Martyna Cisek (Żmigród) - „Czy warto...?”


Wyróżnienia:

Martyna Cerkowniak (Radziądz) - „Niezwykłe osoby, niezwykłe pasje”

Paulina Rzepka (Żmigród)- „Ta walka nigdy się nie skończy”

Oliwia Poślednik (Żmigród) - „Cień przestępstwa, czyli diler w okolicy”

Julia Wdowiak (Oborniki Śląskie)- „Opowiem wam prawdziwą historię”

Wszyscy uczestnicy konkursu udowodnili, że potrafią obserwować świat, a swoje refleksje spisać w formie reportażu. To trudna umiejętność, zwłaszcza dla siódmoklasistów. Zapraszamy za rok!

Elżbieta Kostecka

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.