nr 07 (319)   lipiec 2018

Dziecko widzem - wizyta w Teatrze Lalek we Wrocławiu

1 zdjęcie30 maja 2018 roku dzieci z grupy "Sarenki, Wiewiórki, Sówki i Niedźwiadki" pojechały do Wrocławia do Teatru Lalek, gdzie obejrzały spektakl "Babcia na jabłoni".

"Babcia na jabłoni" to widowiskowy spektakl dla całej rodziny z szeroką obsadą, bogatą scenografią i porywającą muzyką Krzesimira Dębskiego. Główny bohater Antek chociaż ma kochającą się rodzinę, w tym dwójkę starszego rodzeństwa, to jednak nie ma babci, a bardzo chce mieć babcię, więc ją sobie ..... wymyśla. Bo babcia to najlepszy sposób na wszelkie smutki i kłopoty. Babcia Antka mieszka na drzewie, poluje na tygrysy, ujeżdża dzikie konie. Jest wprawdzie trochę ,,zwariowana'', ale za to bardzo mądra i dowcipna. Chłopiec spędza z nią cały wolny czas, dopóki do sąsiedniego domu nie wprowadza się starsza pani, z którą Antek się zaprzyjaźnia. Pomaga jej w pracach domowych i zakupach. Zajmuje mu to tyle czasu, że zaczyna mu go brakować dla wymyślonej babci. Starsza pani z biegiem czasu zastępuje mu wymyśloną babcię. Opowieść o starszej pani, która znienacka pojawia się w życiu małego chłopca, dotyka tematu relacji międzypokoleniowych, ważnego ogniwa w życiu dzieci i osób dorosłych .

Wspaniała gra aktorów, bogata scenografia, porywająca muzyka grana na żywo przez znakomitych muzyków: Bartka Miarkę i Michał Bocka oraz przepiękna treść spektaklu, która utwierdza dzieci w przekonaniu, że warto mieć marzenia, że nie wolno z nich rezygnować bo bardzo często jeżeli się postaramy staną się realne zachwyciła nasze przedszkolaki, które w wielkim skupieniu oglądały przedstawienie. Gorąco polecamy i zachęcamy dzieci z naszego przedszkola do obejrzenia spektaklu ,,Babcia na jabłoni''.

Opracowała: Julia Kościelna

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.