nr 07 (319)   lipiec 2018

Zakończenie roku szkolnego w PZS im. Jana Pawła II

2 zdjęciaOstatnie upalne dni dawały wyraźnie do zrozumienia, że najwyższa pora na wakacje. W końcu nadszedł ten dzień - 22 czerwca. W Powiatowym Zespole Szkół im. Jana Pawła II miał on bardzo uroczysty i wzruszający charakter. Jak przystało na szkołę, której patronuje wielki święty Polak, wszystko rozpoczęło się od mszy w parafialnym kościele pw. Trójcy Św. A o godzinie 9:15 uczniowie, władze szkoły, zaproszeni goście, rodzice i nauczyciele spotkali się w sali gimnastycznej. Wśród gości znajdowali się przedstawiciele władz samorządowych, m. in. starosta powiatu trzebnickiego Waldemar Wysocki, przewodnicząca rady powiatu Małgorzata Matusiak, burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski. Na szczególnie ciepłe powitanie zasłużyli przyjaciele szkoły: Adam Błoński, fundator stypendiów dla najlepszych uczniów i filantrop, rokrocznie spieszący ze świąteczną pomocą najbardziej potrzebującym uczniom oraz Mariusz Sajnóg - wiceprezes zarządu Banku Spółdzielczego w Żmigrodzie, także wspierającego uczniów „powiatówki”.

Dyrektor szkoły Anna Mądra-Kras w swoim przemówieniu podsumowała mijający rok szkolny, w trakcie którego miały miejsce wydarzenia zarówno smutne i tragiczne, jak i radosne. Na te drugie złożyły się szybko postępujące prace na budowie pracowni dla nowo otwieranego Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz sukcesy naszych uczniów - naukowe, artystyczne i sportowe. O tym, jak wiele zdziałali uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, mogą świadczyć liczne nagrody wręczane najlepszym i najaktywniejszym spośród nich: zwycięzcom konkursów i zawodów sportowych, a także społecznikom.

Miłym punktem programu było wręczenie stypendiów dla wyróżniających się wynikami w nauce i sukcesami sportowymi. Dokonali tego burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski, fundujący po raz pierwszy stypendia uczniom szkoły niebędącej placówką gminną oraz niezawodny pan Adam Błoński, przedsiębiorca i przyjaciel szkoły.

Oczywiście nie zabrakło gratulacji z powodu wielkich i mniejszych sukcesów oraz życzeń udanych wakacji, płynących z ust wszystkich przemawiających.

Osobny rozdział w planie tego dnia stanowiły pożegnania. Najpierw czworga nauczycieli, którzy po przepracowaniu kilkudziesięciu lat w szkole i wpisaniu swoich nazwisk w jej dzieje przechodzą na zasłużone emerytury. Są to: wieloletni dyrektor PZS-u pan Jan Czyżowicz, panie: Maria Kula, Elżbieta Ciepierska-Malczyk oraz Grażyna Kuczyńska. Później - klas kończących naukę w gimnazjum i zasadniczej szkole zawodowej. Spojrzenie wstecz pokazało, jak wiele pracy w kształcenie umysłu i kształtowanie charakteru włożyli wychowawcy i pozostali nauczyciele, rodzice, a przede wszystkim sama młodzież.

Całość uroczystości przygotowała klasa 2 gimnazjum pod opieką wychowawczyni, Sabiny Łuczuk-Szuby, a oprawa muzyczna była dziełem uczennic klasy 2LB: Darii Jabłońskiej i Izabeli Sokołowskiej.

Anna Mądra-Kras

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.