nr 07 (319)   lipiec 2018

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Żmigrodzie

2 zdjęciaW piątek, 8 czerwca br. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie obchodziliśmy Dzień Patrona. Ten wyjątkowy dzień to już tradycja. W tym roku nawiązując do obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, uczciliśmy nasze święto ubrani w stroje biało-czerwone.

Na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji. Dzień rozpoczęliśmy od spotkania na dziedzińcu szkolnym, gdzie po powitaniu przez dyrektor Dorotę Jakusztowicz ogłoszono wyniki konkursu na Damę i Rycerza Szkoły. Przewodnicząca kapituły- Jadwiga Dorabiała przedstawiła wszystkich nominowanych. Tytuł damy szkoły został przyznany Kindze Majewskiej i Hannie Parynie, natomiast tytuł rycerza otrzymali Mateusz Bober i Mateusz Kłopotowski. Uczniowie ci wyróżniają się wysoką kulturą osobistą i wzorowym zachowaniem. W kolejnej odsłonie mogliśmy obejrzeć prezentację tańca belgijskiego, przygotowanego przez uczniów klasy IIId oraz poloneza wykonanego przez uczniów klas siódmych.

Po części artystycznej braliśmy udział w przemarszu ulicami miasta pod Urząd Miejski w Żmigrodzie. Burmistrz Robert Lewandowski przekazał symboliczny klucz do miasta na ręce Bolesława Chrobrego. W prezencie król otrzymał tort imieninowy, a jego małżonka przepiękny bukiet biało-czerwonych kwiatów.

Po powrocie do szkoły przyszedł czas na zabawę i poczęstunek. Dla dzieci organizatorzy przygotowali całe mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Najmłodsi mogli bawić się na dmuchanym zamku, zjeżdżalni, wesołej dżdżownicy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ogromna bramka, gdzie można było potrenować strzał do celu. Starsi uczniowie mogli spróbować swoich sił w grach i zabawach sportowych, turnieju wiedzy o patronie. Uczniowie brali udział w konkursach muzycznych i plastycznych, gdzie jury oceniało nie tylko talent uczestników, ale przede wszystkim umiejętność współpracy w grupie.

Podczas festynu każda klasa miała przygotowany poczęstunek oraz czynne były stoiska gastronomiczne, gdzie można było spróbować kiełbasek z grilla, zjeść lody, owoce oraz watę cukrową.

Dzięki zaangażowaniu rodziców, dzieci i nauczycieli, a także pięknej pogodzie, festyn szkolny należał do niezwykle udanych i na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Była to doskonała lekcja wychowawcza, historyczna i patriotyczna.

Cała społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowania, organizację i sprawny przebieg tego wyjątkowego dla nas dnia.

Joanna Czajkowska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.