nr 07 (319)   lipiec 2018

Piłka zdominowała życie

Co widać i w naszym miasteczku. Taka, dajmy na to, strefa kibica. Mnie nie pociąga oglądanie w tłumie, ale to na pewno zupełnie inne emocje niż w domu. Ale, jak wszyscy wiemy, wszystko to jakoś za bardzo napompowane. Balonik pękł po meczu z Senegalem. Ale, jak donoszą media, często oglądamy mecze nie dla piłkarzy i piłki, ale dla trenerów.

No i trzymając się tego wątku, mamy nowego, egzotycznego trenera Piasta. Brazylijczyk na żmigrodzkiej ziemi! Liczę, że coś nieoczywistego z tego będzie!!!

Flagi na remontowanym hoteliku Barycz. Widzieliście? Sądziłam, że z okazji majowych świat, ale też mnie to zdziwiło. Dziś przykurzone, więc już wiem, że komuś się nie chciało ich zdjąć. Już widzę te strzępy po zrobieniu elewacji! Piękna afirmacja niefrasobliwości i tumiwisizmu.

Bulwary Sąsiecznicy już tętnią życiem. Co chwilę ludzie obserwują na tychże. A to pijaków spożywających bez skrępowania, a potem dokonujących mikcji, a to sprawdzających teren mieszkańców, a to pracowników kontynuujących dzieło. A ja cały czas jestem pod wrażeniem rozmachu tej inwestycji. I zadaję sobie pytanie: czy dorośliśmy już do bulwarów, skoro na rynku nie ma ani jednej kawiarni?

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.