nr 07 (319)   lipiec 2018

Mali biegacze, wielkie charaktery

2 zdjęciaZa nami Żmigrodzkie Dni Smoka 2018. Jednym z punktów programu był tradycyjny Żmigrodzki Mały Bieg Smoka. Jak się okazało w towarzystwie wymagających warunków atmosferycznych w zmaganiach udział wzięło 227 zawodników.

W sobotę, 9 czerwca br., o godz. 13.00 w miejscowym zespole pałacowo-parkowym wystartował 5 Żmigrodzki Mały Bieg Smoka. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski oraz dyrektor biegu Grzegorz Pierzchlewicz.

Po wprowadzającej części oficjalnej nadszedł czas na bieganie, w którym udział wzięły dzieci z placówek edukacyjnych z terenu Gminy Żmigród. Oprócz zawodników z Przedszkola "Zielona Dolina” i Szkoły Podstawowej ze Żmigrodu, na trasie pojawili się reprezentanci Powidzka, Barkowa i Radziądza. Zgodnie z regulaminem zawody rozgrywane były w 7. kategoriach wiekowych. Warto zaznaczyć, że organizatorzy, a więc Gmina Żmigród, Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie oraz Klub Biegacza "Sukces” ze Żmigrodu przygotowali pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników. Dodatkowo trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w każdej kategorii wiekowej otrzymało statuetki.

W tym dniu każde dziecko zasłużyło na wielkie słowa uznania, gdyż oprócz pokonania wytyczonej trasy, musiało zmagać się również z gorącymi warunkami atmosferycznymi. Dla ochłody każdy uczestnik miał wodę mineralną, ufundowaną przez żmigrodzką firmę "Marton” Ireneusza Pyczaka. W sumie linię mety przekroczyło aż 227 zawodników.

Warto podkreślić, że tradycję podtrzymali rodzice, którzy na zakończenie zawodów zaliczyli rundę honorową po ścieżkach parku.

Grzegorz Paryna

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.