nr 07 (319)   lipiec 2018

Półmetek Maratonu na Raty

2 zdjęciaPo raz kolejny biegacze spotkali się w Zespole Pałacowo Parkowym, by zaliczyć 5. już etap Żmigrodzkiego Maratonu Na Raty. Tym razem jako pierwszy na mecie pojawił się żmigrodzianin Zbyszek Ziober.

Maraton na Raty odbywa się tradycyjnie w trzecią niedzielę każdego miesiąca. Sportowcy mają do pokonania dystans 4,22 km. 17 czerwca br. uczestnikom przyszło się zmierzyć także z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Wysoka temperatura, słońce oraz ciężkie, parne powietrze biegaczom zdecydowanie nie pomogły.

Na starcie pojawiło się 44 zawodników. Jako pierwszy na metę przybył żmigrodzianin Zbyszek Ziober, uzyskując czas 15:35:00. Wśród kobiet ponownie królowała Aneta Kosarzycka z czasem 21:24:00. Wszyscy biegacze szczęśliwie ukończyli bieg, za co serdeczne podziękowania organizatorzy składają Ochotniczej Straży Pożarnej ze Żmigrodu, która udzieliła pomocy jednemu z uczestników i bezpiecznie odeskortowała go na metę.

Po wysiłku wszyscy udali się na wyspę, gdzie czekał posiłek regeneracyjny w postaci grilla i ciasta.

Tradycyjnie podczas biegu byli z nami Sonko -Dbaj o Siebie oraz wolontariusze z Grupy tanecznej WM.

Kolejny etap biegu odbędzie się 15 lipca br. o godz. 9.00 (zmiana godziny ze względu na temperaturę oraz na prośbę uczestników).

Serdecznie zapraszamy do rozpoczęcia swojej biegowej przygody razem z nami!

Edyta Grzybkowska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.