nr 08 (320)   sierpień 2018

Szlakiem Żmigrodzkich Smoków już wkrótce!

Wrocławskie Krasnale, Zielonogórskie Bachuski, Żmigrodzkie Smoki! Gmina Żmigród jest w trakcie realizacji projektu Szlaku Żmigrodzkich Smoków.

Szlak Żmigrodzkich Smoków to projekt, który był w planach Burmistrza Gminy Żmigród Roberta Lewandowskiego od dłuższego czasu. Z inicjatywą stworzenia takich rzeźb wyszła także mieszkanka Gminy Żmigród Joasia Świerczek, która przedstawiła burmistrzowi swoją wizję, a także projekty, stworzone wspólnie z Krzysztofem Tarka. Ruszyła realizacja koncepcji. Drogą zapytania ofertowego wyłoniliśmy wykonawcę, którą jest Marlena Zakrzewska („Biały Kot” Pracownia Stylu), także autorka wielu Krasnali Wrocławskich.

- Jestem zadowolony, że Szlak Żmigrodzkich Smoków w końcu stanie się rzeczywistością. Mogę powiedzieć, że w realizacji są cztery rzeźby. Gdzie staną? Na pewno w najbliższym czasie w strategicznych miejscach na terenie miasta Żmigród. Nie wykluczamy, że w przyszłości projekt rozwinie się i smoki znajdziemy na terenie całej naszej gminy. Trzymajmy więc kciuki! - mówi burmistrz Robert Lewandowski

Narodziny Żmigrodzkich Smoków opisuje legenda, której autorką jest Joasia Świerczek. Szczegóły projektu będziemy relacjonować na bieżąco. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z historią naszych Smoków!

Edyta Grzybkowska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.