nr 08 (320)   sierpień 2018

Sprzęt dla OSP

1 zdjęcie6 lipca w żmigrodzkiej siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej burmistrz Robert Lewandowski wraz z skarbnik Anną Dobrowolską, Prezesem Gminnym OSP w Żmigrodzie Zdzisławem Średniawskim oraz Komendantem OSP Gminy Żmigród Pawłem Olesiem, przekazał niezbędne wyposażenia medyczne dla 8 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Żmigród (Żmigród, Korzeńsko, Powidzko, Bychowo, Barkowo, Garbce, Borzęcin i Niezgoda).

Zakup został dofinansowany w wysokości 59 764,32 zł ze środków Funduszu Sprawiedliwości ogłoszonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Każda z jednostek otrzymała: kompletne zestawy psp r 1 z deskami ortopedycznymi, zestawy szyn kramera, zestaw opatrunków hydrożelowych, a OSP Żmigród i Korzeńsko otrzymało defibrylatory Philipsa z zestawem szkoleniowym. Dzięki takiemu wsparciu strażacy, którzy na co dzień służą pomocą i często ratują ludzkie życie, będą jeszcze lepiej przygotowani do zdarzeń i wypadków, które czekają na nich w przyszłości, a których, czego życzymy i im i sobie, oby było jak najmniej.

Małgorzata Kosińska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.