nr 08 (320)   sierpień 2018

Co słychać u podopiecznych ŚDS "Pałacyk"?

1 zdjęcieW czwartek, 5 lipca br. odbył się wyjazd do Bielawy, gdzie na terenie Zespołu Ośrodków Wsparcia zorganizowano spotkanie integracyjno - warsztatowe „Niepełnosprawni są wśród nas - Wreszcie Niepodległa”. W wydarzeniu wzięło udział ponad 400 osób z województw: dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego. Impreza nawiązywała do historii Polski od jej chrztu do czasów współczesnych.

Ośrodek chcąc uczcić 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszym mieście zorganizował na żmigrodzkim rynku wystawę prac plastycznych pt. „Sztuka niepodległych”. Prace wykonane zostały przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Żmigrodzie oraz uczestników Klubu Seniora ,,Pałacyk”.

W minionym miesiącu uczestnicy ŚDS „Pałacyk” pojechali do zaprzyjaźnionego ośrodka z Brzegu Dolnego na Festyn Integracyjny, który był okazją do świętowania jubileuszu dwudziestolecia powstania Środowiskowego Domu Samopomocy. Po raz kolejny przyświecało mu hasło „Żyjemy razem, a nie obok siebie”. Na uroczystość zjechały się Środowiskowe Domy Samopomocy z okolicznych miejscowości, między innymi z Wołowa, Żmigrodu i Góry. Pojawili się również przedstawiciele władz miejskich, a także poseł Sławomir Piechota oraz senator Jarosław Duda. Festyn po raz kolejny rozpoczął się wypuszczeniem przez uczestników i gości balonów do nieba. W części artystycznej wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i domownicy Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Punktem kulminacyjnym imprezy było wspólne odśpiewanie „100 lat” i spróbowanie tortu.

Chciałabym także poinformować, że praca plastyczna uczestnika ośrodka Tadeusza Warykowa- Kamińskiego, zatytułowana ,,Łóżko marzeń”, która powstała pod kierunkiem terapeuty Renaty Gilowskiej- Mazur, dostała się do finału konkursu GALERION. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie na rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Motyl oraz Centrum Kultury w Kamiennej Górze przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Honorowy patronat nad przeglądem objął Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Wyniki poznamy 17 września na koncercie podsumowującym w Kamiennej Górze.

Joanna Czajkowska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.