nr 08 (320)   sierpień 2018

Dożynki

Szanowni Państwo!

Dziś na wielu naszych stołach zagościł chleb. Abyśmy mogli go spożywać, ogromną pracę musiało wykonać wiele osób. Niestrudzeni rolnicy, przez wiele miesięcy doglądali swoich upraw, dbali o nie, dokładali wszelkich starań, aby wydały jak najlepszy plon i z niepokojem patrzyli w niebo, które nie zawsze obdarowywało ich dobrą pogodą. Teraz chcemy z szacunkiem pochylić głowę nad ciężką pracą rolników z naszej gminy. Za trud, za zebrane plony, z całego serca dziękujemy!

W tym roku Dożynki Gminy Żmigród będziemy świętować w sołectwie Garbce. Uroczystości dożynkowe to wyjątkowy czas nawiązujący do najpiękniejszych polskich tradycji i obyczajów.

Z tej okazji serdecznie dziękuję rolnikom i gospodarzom z naszej gminy za ich pełną poświęcenia pracę. To dzięki Wam możemy cieszyć się na co dzień darami rodzimej ziemi. To także Wy zaszczepiacie w młodych pokoleniach najpiękniejsze wartości: szacunek do ziemi i przyrody, przywiązanie do rodziny, odpowiedzialne gospodarowanie zasobami naturalnymi. Tegoroczne dożynki obchodzimy w wyjątkowo trudnym czasie dla rolnictwa spowodowanym m.in. długotrwałą suszą. Tym bardziej doceniamy wysiłek rolników, zmagających się z nieprzychylną aurą.

Na Wasze ręce składam najlepsze życzenia dalszego rozwoju prowadzonych przez Was gospodarstw. Życzę, aby Wasza codzienna praca przynosiła satysfakcję, sukcesy, była godnie wynagradzana i budziła powszechny szacunek, a kolejne plony były jak najlepsze. Niech towarzyszy temu zdrowie i szczęście rodzinne. Wszystkim uczestnikom naszych gminnych dożynek w Garbcach życzę dobrej zabawy!

Z pozdrowieniami i wyrazami szacunku,
Robert Lewandowski
Burmistrz Gminy Żmigród

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.