nr 08 (320)   sierpień 2018

Słowo od Sołtysa

1 zdjęcieW tym roku na świętowanie Dożynek Gminy Żmigród zapraszam do Garbc. Garbce to cudowna wieś, atrakcyjnie położona przy głównych szlakach komunikacyjnych. Przez miejscowość prowadzi zmodernizowana trasa kolejowa Wrocław-Poznań. Jadąc pociągiem, dojeżdżamy do Wrocławia w 45 minut. Nieopodal przebiega trasa drogi ekspresowej S5 z bardzo dogodnymi węzłami w Żmigródku (kierunek Wrocław) i w Korzeńsku (kierunek Poznań). Dzięki tym udogodnieniom Garbce stały się bazą wypadową dla wycieczek pieszych, jak i rowerowych po pięknym terenie Gminy Żmigród i nie tylko.

W miejscowości znajduje kaplica rzymsko-katolicka, sklep wielobranżowy oraz nasza duma, czyli świetlica wiejska, wybudowana sześć lat temu dzięki staraniom mieszkańców i władz naszej Gminy. W świetlicy i na terenie obiektów przyległych (boisko, plac piknikowy) odbywają się cykliczne imprezy, które służą integracji mieszkańców wsi. W budynku byłej szkoły przygotowane zostały mieszkania dla repatriantów z Kazachstanu, na których przyjazd oczekujemy.

Garbce to wieś o charakterze rolniczym, chociaż przez zmiany strukturalne na wsi tylko nieliczne rodziny utrzymują się wyłącznie z uprawy roli. I właśnie to święto, które po raz pierwszy w historii odbędzie się w naszej miejscowości, służyć ma podziękowaniom dla tych wszystkich, którzy w tak trudnych warunkach, przez ogromny nakład pracy, dbają o to, żeby nie zabrakło nam chleba. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy przybędą na uroczyste obchody święta plonów do Garbc, będą zadowoleni. Przygotowaliśmy wspólnie z władzami Gminy wiele atrakcji, w tym: obrzędy dożynkowe, występy zespołów muzycznych, animacje dla dzieci, czy turniej sołectw. Uroczystości odbędą się 25 sierpnia br. od godz.14.45.Serdecznie zapraszam do Garbc!

Mariusz Kunicki

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.