nr 08 (320)   sierpień 2018

Orla z potrójnym pucharem

2 zdjęciaPuchar Lata Gminy Żmigród 2018 przeszedł do historii. Na boisku w Barkowie tryumfowała drużyna Orli Korzeńsko, która tym samym zwyciężyła w tych zmaganiach trzeci raz z rzędu. Najlepszym strzelcem zawodów został reprezentant zwycięzców Marcin Palej, a najlepszym bramkarzem wybrano przedstawiciela Startu Bychowo Piotra Suchackiego.

Sobotnie zmagania oficjalnie otworzył Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski, który podziękował wszystkim uczestnikom oraz organizatorom za podtrzymywanie tej długoletniej i pięknej piłkarskiej, żmigrodzkiej tradycji. Rzeczywiście, w tym przypadku można mówić już o tradycji, gdyż turniej ten jest rozgrywany corocznie od 20 lat. I co roku przeprowadzeniem tych zmagań zajmuje się Miejsko-Gminne Zrzeszenie LZS w Żmigrodzie, dlatego też w sobotę nie mogło zabraknąć przedstawicieli tego Zrzeszenia, czyli przewodniczącego Stanisława Chorążyczewskiego oraz jego zastępcy Mirosława Gordzicza. Wśród oficjeli byli również: wiceprzewodniczący Rady Powiatu Trzebnickiego Damian Sułkowski, radny Rady Powiatu Trzebnickiego Paweł Oleś (tym razem w roli trenera Orli Korzeńsko) oraz przewodniczący Społecznej Powiatowej Sekcji Piłki Nożnej w Trzebnicy Leszek Matusiak.

Kilka minut po godz. 15.00 na boisku w Barkowie zaprezentowały się dwa pierwsze zespoły. Występujący w roli gospodarza miejscowy LZS Lech wygrał z Orkanem Borzęcin, a zwycięskiego gola dla miejscowych zdobył w ostatniej sekundzie spotkania Kamil Jasłowski. W drugim spotkaniu faworyzowana Orla Korzeńsko gładko uporała się ze Startem Bychowo. Dwa gole dla zwycięzców zdobył Marcin Palej, a po jednym trafieniu dołożyli Bogusław Butkiewicz, Mateusz Kmita i Wiktor Brączek. Niezwykle zacięty i emocjonujący był z kolei pojedynek Orkana Borzęcin z Orlą Korzeńsko. Do przerwy był bezbramkowy remis, a po zmianie stron prowadzenie objęła ekipa z Borzęcina za sprawą skutecznego strzału Marcina Pisuli. Chwilę później Orkan zyskał przewagę personalną, gdyż czerwoną kartka został ukarany Bogusław Butkiewicz z Korzeńska. Jak się jednak okazało, prowadzona przez trenera Pawła Olesia Orla pokazała wielki charakter i grając w osłabieniu potrafiła nie tylko doprowadzić do wyrównania, ale również zapewnić sobie 3 punkty. Dwie bramki na wagę zwycięstwa dla Orli zdobył niezawodny w tym dniu Marcin Palej. W kolejnym meczu Lech Barkowo rozgromił Start Bychowo 5-0. Niezwykłą skuteczność zaprezentował w tej batalii Piotr Kuczkowski, który strzelił 4 bramki! Jednego gola rywalom "zza miedzy” zaaplikował Kamil Jasłowski. Rozbita drużyna z Bychowa również musiała uznać wyższość Orkana Borzęcin przegrywając 0-4. Hattricka w tym pojedynku ustrzelił Wiktor Wiktorowicz. Cieszynkę po zdobytym golu swojego autorstwa mógł również zaprezentować Patryk Pisula.

Tak się złożyło, że w ostatnim meczu na przeciw siebie stanęły dwie najlepsze ekipy Lech Barkowo i Orla Korzeńsko. Oba zespoły przed pierwszym gwizdkiem sędziego miały na swoim koncie po 6 punktów, ale w korzystniejszej sytuacji był zespół z Korzeńska, który miał więcej strzelonych goli. Tak więc remis wystarczał Orli do tryumfu w całym turnieju, a gospodarze musieli starać się o wygraną. Gospodarze najpierw objęli prowadzenie po golu Kamila Jasłowskiego, ale już 120 sekund później był remis 1-1, po skutecznej akcji Marcina Paleja.

Ostatecznie podopieczni trenera Pawła Olesia zdobyli Puchar Lata Gminy Żmigród po raz trzeci z rzędu. Organizatorzy oprócz pamiątkowych pucharów i dyplomów dla wszystkich drużyn przygotowali również wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców został Marcin Palej, który w sumie zdobył 5 goli. Z kolei tytuł najlepszego bramkarza przypadł dla reprezentanta Startu Bychowo Piotra Suchackiego. Golkiper ten wielokrotnie zaprezentował się z bardzo dobrej strony, ratując swój zespół przed większą liczbą straconych goli.

Wyniki turnieju:

ULKS Orkan Borzęcin - LZS Lech Barkowo 0-1
ULKS Orla Korzeńsko - LZS Start Bychowo 5-0
ULKS Orkan Borzęcin - ULKS Orla Korzeńsko 1-2
LZS Lech Barkowo - LZS Start Bychowo 5-0
ULKS Orkan Borzęcin - LZS Start Bychowo 4-0
LZS Lech Barkowo - ULKS Orla Korzeńsko 1-1
Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. ULKS Orla Korzeńsko 7pkt, bramki 8-2

2. LZS Lech Barkowo 7pkt, bramki 7-1
3. ULKS Orkan Borzęcin 3pkt, bramki 5-3
4. LZS Start Bychowo 0pkt, bramki 14-0

Kadry zespołów:
1. ULKS Orla Korzeńsko
- Mateusz Grzybowski, Marcin Palej, Zbigniew Palej, Łukasz Machi, Bartosz Machi, Bogusław Butkiewicz, Adrian Kaiser, Wiktor Brączek, Sylwester Kłos, Mateusz Kmita, Erwin Łukawy, Patryk Leciejewski, Paweł Kauch, Marcin Turowski. Trener: Paweł Oleś.

2. LZS Lech Barkowo - Andrzej Bielak, Łukasz Szerszeń, Sławomir Dybała, Jan Kopij, Michał Wojciechowski, Hubert Marczewski, Konrad Mejor, Kamil Jasłowski, Maciej Pawlak, Paweł Rudnicki, Marcin Brusiło, Piotr Kuczkowski, Karol Dudziak. Trener: Bogdan Mejor.

3. ULKS Orkan Borzęcin - Łukasz Rakoczy, Damian Walczak, Bartłomiej Walczak, Wiktor Wiktorowicz, Dawid Panyszak, Mieczysław Chmielewski, Marcin Pisula, Patryk Pisula, Marek Pisula, Konrad Kokora, Krzysztof Pietrzak, Sławomir Wiktorowicz, Patryk Cudzich, Dariusz Paraszczyn, Marcin Walczak, Jakub Rakoczy. Trener: Dawid Panyszak.
4. LZS Start Bychowo - Piotr Suchacki, Jacek Widerski, Paweł Turkiewicz, Kamil Cych, Dawid Gałek, Krystian Gałek, Kazimierz Szypuła, Piotr Wójcik, Krzysztof Jaworski, Jakub Rosiak, Jakub Chudy, Filip Balcerzak, Adrian Pacholik, Bartosz Miśkiewicz. Trener: Jacek Widerski.

Grzegorz Paryna

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.