nr 08 (320)   sierpień 2018

Kronika Policyjna

Osiek, 11.06.2018 r.

Funkcjonariusze KP Żmigród dokonali zatrzymania mieszkańca gm. Żmigród, który pomimo orzeczonego prawomocnym wyrokiem sądu dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, jechał i kierował pojazdem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Wobec zatrzymanego Prokurator Rejonowy w Trzebnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Żmigród, 13.06.2018 r.

Funkcjonariusze Ogniwa Kryminalnego KP Żmigród w ramach realizacji sprawy z poprzedniego okresu zatrzymali mieszkańca powiatu Rawickiego, który wiedząc, iż w/w pojazd został skradziony właścicielowi, przyjął samochód marki Nissan wraz z dowodem rejestracyjnym wartości 2500 zł.. Pojazd odzyskano i zwrócono właścicielowi. Sprawca przyznał się do zarzucanego czynu.

Żmigród, 16.06.2018 r.

Kierujący motocyklem na łuku drogi, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem osobowym. W wypadku śmierć na miejscu ponieśli kierujący motocyklem oraz jego pasażerka, natomiast kierująca pojazdem osobowym oraz jej pasażer zostali przetransportowani do szpitala. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku drogowego.

Żmigródek, 17.06.2018 r.

Funkcjonariusze KP Żmigród zatrzymali mieszkańca gminy Żmigród, który w trakcie podjętej interwencji znieważył funkcjonariuszy wulgarnymi słowami. Sprawcy przedstawiono zarzuty.

Kliszkowice, 20.06.2018 r.

Funkcjonariusze Ogniwa Kryminalnego KP Żmigród dokonali zatrzymania mieszkańca gm. Prusice, który usiłował dokonać kradzieży elementów metalowych konstrukcji dachu budynku, powodując straty w wysokości nie mniejszej niż 700 zł. Sprawcy przedstawiono zarzuty, który przyznał się do zarzucanego czynu.

Funkcjonariusze KP w Żmigrodzie w okresie od 10.06.2018 r. do 09.07.2018 r. dokonali zatrzymania 7 osób , wylegitymowali 195 osób, przeprowadzili 180 interwencji na terenie gminy Żmigród.

Joanna Czajkowska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.