nr 09 (321)   wrzesień 2018

Wakacyjne wyjazdy z ZPK

Wakacyjne wyjazdy przeznaczone SA dla najmłodszych żmigrodzian. I jak co roku, chętnie korzystali oni z oferty ZPK.

W ramach tych działań 25 lipca wybrano się na górę Ślężę. Uczestnicy zaczęli wejście od strony przełęczy TĄPADŁA. Trasa bardzo piękna, ciekawa, po drodze mijano ciekawe skupiska kamieni oraz starożytne rzeźby kultowe. Po około 2 godzinach wspinaczki z małymi przerwami wszystkim udało się wejść na 718 m. n. p. m. Po wejściu na szczyt zwiedzono kościół Nawiedzenia (...)
więcej >>>

Trwa budowa drogi rowerowej na odcinku Osiek - Książęca Wieś

Rozwój dróg rowerowych w Gminie Żmigród trwa. Postępy prac widać z każdym kolejnym dniem. Aktualnie w budowie jest odcinek Osiek-Książęca Wieś.

Trasa drogi poprowadzona zostanie przez tereny cenne przyrodniczo, bogate w atrakcje turystyczne oraz ciekawe miejsca pod względem krajobrazowym. Droga w Gminie Żmigród będzie przebiegała od miejscowości Osiek przez miejscowość Książęca Wieś do granicy Gminy Żmigród z Gminą Trzebnica.

Od miejscowości Osiek droga rowerowa wkracza w (...)
więcej >>>

6. edycja VAGDAY Żmigród przechodzi do historii!

Powoli staje się tradycją, że na przełomie lipca i sierpnia, żmigrodzki Zespół Pałacowo-Parkowy zostaje w całości przejęty przez motoryzacyjnych pasjonatów. W szczególności tych, którzy uwielbili sobie auta z niemieckiego koncernu Volkswagen Aktiengesellschaft - m.in. Volkswagen, Audi, Seat i Skoda, ale i nie tylko. W tym roku uczestnicy mogli zajmować swoje miejsca na parkingu od godziny 9.00. Do Żmigrodu przyjechała chmara samochodów z różnych zakątków Polski. Poziom imprezy rośnie z roku na (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.