nr 09 (321)   wrzesień 2018

Aktualności

1 zdjęciePierwszy szkolny dzwonek nie chce poczekać ani minuty dłużej. Zwiastuje koniec wakacji i dziesięć miesięcy wytężonej nauki. Przygotowania idą pełną parą, wyprawki skompletowane, opalone buzie dzieci jeszcze przez wiele tygodni będą przypominały o wakacyjnym wypoczynku, ale powrót do szkolnych ławek zbliża się nieubłaganie. Aby osłodzić nieco ten koniec wakacji mam dla Państwa kilka dobrych informacji dotyczących m.in. inwestycji oświatowych.

Szkolne nowinki
Zakończyliśmy modernizację szkoły podstawowej w Barkowie. Wykonane prace pozwoliły na zaadoptowanie nowych pomieszczeń na potrzeby szkoły, a tym samym zwiększyła się liczba sal, z których od września będą mogli korzystać uczniowie tej placówki. Nasze szkoły zyskają też nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne. Rozstrzygnięty został przetarg na doposażenie wszystkich szkół w gminie w pomoce naukowe m.in. komputery, które będą służyły uczniom i pozwolą im w jeszcze lepszych warunkach i z wykorzystaniem nowinek technologicznych zdobywać wiedzę. Na ten cel przeznaczymy ponad 400 tys. zł, które pochodzą m.in. z dotacji unijnych.
Od września mamy też zagwarantowany dowóz uczniów do wszystkich szkół na terenie gminy oraz dowóz uczniów niepełnosprawnych do placówek mieszczących się poza naszą gminą. Te wiadomości cieszą, bo pomimo często trudnej sytuacji oświatowej, możemy powiedzieć, że jesteśmy gotowi na nowy rok szkolny. Słowa podziękowania za tę gotowość kieruję też do dyrekcji i personelu naszych placówek edukacyjnych. To dzięki ich zaangażowaniu, wiedzy, wytrwałości i umiejętności dostosowania się do często zmieniających się realiów oświatowych, nasze dzieci mogą czerpać wiedzę i wzorce od doskonale przygotowanych i pełnych pasji nauczycieli. U progu nowego roku szkolnego wszystkim - zarówno nauczycielom, dyrekcji, całemu personelowi szkół, jak i samym uczniom życzę owocnej pracy oraz nauki.

Świetlice coraz bliżej!
Mam też dobrą wiadomość dla mieszkańców Dobrosławic i Kliszkowic. Nasze dwa wnioski dotyczące wsparcia budowy nowych świetlic w tych miejscowościach znalazły się w puli projektów wytypowanych do dofinansowania. Jesteśmy już na ostatniej prostej starania się o środki na te cele! Teraz uzupełniamy złożoną dokumentację i czekamy na stuprocentowe potwierdzenie decyzji. Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł Państwu przekazać tę fantastyczną wiadomość jako pewną i w 2019 roku będziemy cieszyć się z nowych świetlic w Dobrosławicach i Kliszkowicach.

Wakacje pełne wyjątkowych wydarzeń
Na początku wspomniałem, że uczniowie będą jeszcze długo pamiętać wakacyjny wypoczynek. Dla nas także letni czas będzie pełen wspomnień z wyjątkowych wydarzeń, które miały miejsce na terenie naszej gminy. Do takich wydarzeń z pewnością możemy zaliczyć VAGDAY, który tradycyjnie na przełomie lipca i sierpnia zagościł w Zespole Pałacowo-Parkowym w Żmigrodzie. Organizatorzy, na czele z Łukaszem Kuźmą, zadbali o każdy detal tego wyjątkowego święta motoryzacji. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w VAGDAY oraz organizatorom za zapewnienie tak wielu atrakcji i doskonałą organizację. Zapewniam, że jedna z konkurencji pt. „Straszenie Żmigrodzkiego Smoka” wygoniła go tylko na chwilę i za rok, już po raz siódmy, z pewnością będziemy musieli powtórzyć ten tradycyjny już rytuał.
Długo wspominać będziemy też ogórkorwanie u Państwa Sznajderów. To niezwykłe ogórkowe święto odbyło się już po raz drugi. Nie zabrakło doskonałej zabawy, pysznych przetworów, ogórkowego spa, gier i akcji charytatywnych. Serdecznie dziękuję rodzinie Państwa Sznajderów za gościnność, integrację naszej lokalnej społeczności i przemiły czas, który mogliśmy spędzić wspólnie na ich ogórkowych polach. W imieniu swoim oraz mieszkańców naszej gminy życzę też powodzenia w realizacji zawodowych planów gospodarzy i dobrych plonów w kolejnym ogórkowym sezonie!

Za nami święto plonów
Życzenia i podziękowania wędrują też do naszych pozostałych gospodarzy i rolników, którzy w ostatnim czasie obchodzili swoje święto podczas Dożynek Gminy Żmigród w sołectwie Garbce. Drodzy Państwo, Wasza ciężka praca wymaga największego szacunku. To dzięki Wam na naszych stołach gości chleb i inne produkty spożywcze. Dziękuję za Wasz trud włożony w prace na roli. Ten rok przyniósł nam suszę z którą musieliście się zmagać. Mimo wszystko i mimo takich przeciwności jesteście wierni swojej pracy i wykonujecie ją z ogromnym poświęceniem. Życzę Wam, aby przynosiła ona wymierne korzyści i byłą należycie wynagradzana, a obfite plony pozwalały Wam godnie żyć i bez obaw patrzeć w przyszłość.
Dziękuję też za wspólne świętowanie, doskonale przygotowane dożynki gminne, ogrom atrakcji, wsparcie wielu instytucji, firm i osób prywatnych. Dzięki współpracy i gościnności sołectwa Garbce mogliśmy się wspólnie bawić i dziękować za zebrane plony. Tego typu wydarzenia są niezwykle ważne - kultywują tradycje, budują tożsamość lokalną i pozwalają jeszcze lepiej poznać się i zintegrować. Dziękuję za ten niezwykły czas.

Przyszłość w naszych rękach
Od kilkunastu dni znamy też datę wyborów samorządowych, które odbędą się 21 października 2018 roku. Jest to data wyjątkowa dla demokracji w naszym kraju i zachęcam Państwa i gorąco apeluję - idźmy na wybory! Głos każdego z nas jest niezwykle ważny. To od nas zależy jak będzie wyglądała przyszłość w naszych małych ojczyznach. Nie zostawiajmy tego wyboru innym. Oddajmy swój głos, aby mieć realny wpływ na przyszłość naszej gminy.
Dziś po raz pierwszy potwierdzam też, że moje nazwisko również znajdą Państwo na karcie do głosowania. Po raz kolejny będę kandydował na stanowisko burmistrza naszej gminy. W ostatnich latach miałem ogromną przyjemność i zaszczyt reprezentować Państwa interesy, pracować na rzecz Żmigrodu, współtworzyć i zmieniać naszą małą ojczyznę z Państwa zaangażowaniem, wsparciem i ogromnym mandatem zaufania, którym mnie Państwo obdarzyli. I za to serdecznie dziękuję. Uważam, że kontynuowanie tej pracy i realizacja wyzwań przed którymi stoimy przyniesie naszej gminie wiele korzyści. Warto iść naprzód w dobrym kierunku, a ja wierzę, że razem jesteśmy na dobrej ścieżce i możemy wiele osiągnąć wspólnie. Na podsumowania i prezentację programu dla Żmigrodu na kolejne lata przyjdzie jeszcze czas, ale tak jak do tej pory, jestem do Państwa dyspozycji w przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości, spraw, kwestii do wyjaśnienia. Zapraszam do kontaktu zarówno osobiście, drogą mailową (listydoburmistrza@zmigrod.com.pl), listowną, telefoniczną, a nawet poprzez media społecznościowe. I raz jeszcze apeluję - Wasz głos ma znaczenie. Idźcie na wybory!

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.