nr 09 (321)   wrzesień 2018

Dożynki wiejskie w Borzęcinie

5 zdjęć18 sierpnia w Borzęcinie odbyły się dożynki wiejskie. wakacyjna pogoda sprzyjała celebrowaniu tegorocznych zbiorów plonów.

Świętowanie rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej. Księża wyróżnili wieniec przygotowany przez mieszkańców i przyznali, że dawno nie widzieli tak pięknego. Pochód z kaplicy udał się na świetlicę wiejską. Na sali powitał gości zespół Dyszel, który przygotował część artystyczną. Miejscowi włodarze - radna Bożena Żołnierowicz i sołtys Józef Wiktorowicz - podziękowali wszystkim za nieocenioną pomoc w przygotowaniu wydarzenia i powiedzieli, że Borzęcin jest wspaniałym miejscem do życia, ponieważ wszyscy mieszkańcy się wspierają. Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski w przemowie zaznaczył, że tegoroczna pogoda z pewnością nie sprzyja rolnikom, ale żywi nadzieję, że dzięki pomocy odpowiednich organów, uda się wyrównać straty. Starosta Powiatu Trzebnickiego Waldemar Wysocki podkreślił fakt, że docenia starania mieszkańców, ponieważ pielęgnują lokalną tradycję, która odchodzi w zapomnienie. Po przemowach i poczęstunku odśpiewano „100 lat” na cześć wszystkich rolników.

Mieszkańcy przygotowali ponadto tradycyjne ozdoby; nie zabrakło snopów słomy, dyń, kolb kukurydzy czy kukieł. Przybyli goście spędzali sobotnie popołudnie pod parasolami oraz na sali. W ramach poczęstunku na świeżym powietrzu można było spróbować zupę grochową oraz potrawy z grilla. Całą oprawę dopełniła muzyka.

Aleksandra Klimkowska

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.