nr 09 (321)   wrzesień 2018

Ogórkorwanie u Sznajderów

2 zdjęciaW sobotę 17 sierpnia w szczerym polu w Karnicach odbyła się nietypowa impreza. A wszystko za sprawą ogórkorwania u Sznajderów. To już druga edycja, która przyciąga w okolice Żmigrodu gości zarówno z naszej gminy, jak i z okolic oraz stolicy Dolnego Śląska.

Ale nie ma czemu się dziwić. Organizatorzy świetnie zadbali o to, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Przy współpracy z różnymi instytucjami, organizacjami i podmiotami udało się stworzyć naprawdę wyjątkowe wydarzenie. Głównym punktem programu były oczywiście ogórki. I to w każdej postaci - na polu każdy mógł zrywać to zielone warzywo do woli - atrakcją był tzw. samolot czyli urządzenie do zbierania ogórków. Było ogórkowe spa, były gry i zabawy dla najmłodszych, oczywiście z ogórkiem w głównej roli. Były warsztaty z kiszenia tych warzyw, które poprowadziła Emilia Chmura przy asyście Julki Cymbaluk, zwyciężczyni MasterChefJunior. Nie zabrakło wielu stoisk z jedzeniem, napojami, przetworami. Były akcenty charytatywne - można było kupić dynie i tym samym wesprzeć schronisko dla psów. Były leżaki, hamaki i plac zabaw z beli słomy, który cieszył się ogromnym powodzeniem. Były występy żmigrodzkiego klubu seniora Humorek.

Obecni byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy służyli kurtyną wodną oraz mieli przygotowane atrakcje dla najmłodszych. Hitem była błotna kałuża, w której można było się wytaplać i niemiłosiernie ubrudzić. Jednym słowem raj na ziemi.

MK

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.