nr 09 (321)   wrzesień 2018

Powrót do szkoły

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół i placówek,
Nauczyciele,Pracownicy,
Uczniowie i Rodzice,

Po raz kolejny, po wakacayjnej przerwie żmigrodzkie szkoły i przedszkola zaczną tętnić życiem. Rozpoczynamy nowy rok szkolny - 2018/2019. Już rok funkcjonuje 8-letnia szkoła podstawowa i branżowa szkoła I stopnia oraz obowiązuje nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego. Życzę wszystkim społecznościom szkolnym, aby zmiany wynikające z reformy edukacji sprzyjały rozwojowi szkół i placówek, a działania podejmowane w ich ramach były ukierunkowane przede wszystkim na rozwój ucznia i jego potrzeby.

Drodzy Uczniowie, wiem, że powrót do szkoły po dwóch miesiącach odpoczynku to trudny moment. Dziś życzę Wam wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia zamierzonych celów oraz pogłebiania swojej wiedzy, aby Wasze pasje i marzenia spotkały się na jednej, wspólnej drodze.

Nauczycielom życzę satysfakcji z wykonywanej pracy; inspiracji do wprowadzania nowych rozwiązań metodycznych na zajęciach z dziećmi i młodzieżą oraz dobrej atmosfery pracy. Niech uda się Państwu zrealizować wszystkie zamierzenia, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Wszystkiego dobrego.

Rodzicom życzę, by nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do dumy i radości z osiągnięć dzieci. Niech każda szkoła i placówka będzie dla Państwa miejscem otwartym i przyjaznym. Życzę dobrej współpracy z nauczycielami, wychowawcami i opiekunami.

Przedstawicielom organów prowadzących życzę, by rok szkolny 2017/2018 był rokiem satysfakcjonującej pracy, rokiem trafnych decyzji i zrealizowanych planów.

Wszystkim społecznościom szkolnym, instytucjom oświatowym oraz środowiskom pracującym na rzecz edukacji życzę dobrego nowego roku szkolnego.

Z poważaniem

Robert Lewandowski
Burmistrz Gminy Żmigród

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.