nr 11 (323)   listopad 2018

Żmigrodzki Bal Smoka 2019

Kolejna, jedenasta edycja Gali Żmigrodzkiego Smoka Sukcesu i Żmigrodzkiego Balu Smoka, odbędzie się w sobotę 26 stycznia 2019 roku. Już teraz warto zapisać sobie w kalendarzu na przyszły rok ten termin. Gwarantujemy karnawałową zabawę przy doskonałym zespole, bogate menu i liczne atrakcje oraz emocje, które towarzyszą wręczaniu dorocznych nagród Żmigrodzkiego Smoka Sukcesu. Tradycją stało się, że imprezę prowadzi co roku znana postać ze świata filmu, sceny teatralnej lub kabaretowej. Bo (...)
więcej >>>

Gminne Głośne Czytanie

17.10.2018 r. w MiGBP im. Aleksandra Kamińskiego w Żmigrodzie odbyło się Gminne Głośne Czytanie. W czytaniu udział wzięli uczniowie z klas czwartych Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Barkowie. Uczniowie mieli przyjemność wcielić się w rolę lektorów, czytając utwór Joanny Papuzińskiej pt. "Asiunia". Dzięki sprzyjającej aurze, inscenizacją był skwer zieleni przy Bibliotece Miejskiej w Żmigrodzie. Całość uatrakcyjniły występy muzyczne Katarzyny Łyczko i Bogdana Syk.

Serdeczne (...)
więcej >>>

Żmigród zyskał nowe miejsce pamięci - Będziemy pamiętać!

To był prawdziwy Festiwal Niepodległości! Dzień 14 października na długo pozostanie w pamięci żmigrodzian, bowiem tego dnia nastąpiła kulminacja Żmigrodzkich Obchodów 100.Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę- odsłonięcie Pomnika Pamięci.


Od połowy października na Skwerze Niepodległości przy ul. Poznańskiej w Żmigrodzie wjeżdżających do Żmigrodu będzie witał Lew- symbol potęgi, odwagi i niezłomności, trzymający tarczę z napisem : Semper Fidelis- na zawsze wierni. (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.