nr 12 (323)   grudzień 2018

Żmigrodzianie uczcili 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości

W niedzielę 11 listopada zwieńczyliśmy obchody 100.Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

O godzinie 9.00 w kościele pw. Św. Trójcy w Żmigrodzie odbyła się msza święta w intencji ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych. Po mszy, na skwerze Niepodległości, przy Pomniku Pamięci, zebrani przedstawiciele samorządów ( gminnego i powiatowego) oraz przedstawiciele gminnych jednostek organizacyjnych, organizacji pozarządowych, organizacji gminnych, a także partii politycznych (...)
więcej >>>

Kobieta na urzędzie starosty powiatu!

Nie mam danych oficjalnych, ale myślę, że to pierwszy raz w powojennej historii Trzebnicy. Przy okazji wyjaśniam, że język nie nadąża za zmianami i na kobietę starostę powinniśmy mówić pani starosta lub starosta. Starościna tylko potocznie lub żartobliwie.

Setna rocznica odzyskania niepodległości za nami. W naszym małym mieście obyło się bez marszu narodowców. Pomnik, a jakże stanął. Nawet dwa. Miasto przystrojone świątecznie. No ale jakbym się miała czepić, to bym jak zawsze sięgnęła (...)
więcej >>>

Przed nami 11 Charytatywny Bal Smoka

Po raz kolejny, przy okazji świetnej zabawy i uhonorowania wspaniałych Żmigrodzian statuetkami Żmigrodzkiego Smoka Sukcesu, zbieramy pieniążki, żeby pomóc tym, którym życie nie szczędziło bólu i cierpienia. W tym roku bohaterami balu są: pięcioletnia Julia Górnacka i czternastoletnia Patrycja Horoszkiewicz. Dwie dziewczynki, które pomimo przeciwności losu, przy ogromnym wsparciu najbliższych walczą o każdy dzień, walczą o samych siebie.

Julia Górnacka
Każdy z nas marzy o (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.