nr 04 (327)   kwiecień 2019

Szmaragdowy Jubileusz

3 zdjęcia12 marca br. w sali ślubów Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie odbyła się uroczystość Szmaragdowych Godów. Na spotkaniu pojawili się jubilaci - Państwo Maria i Tadeusz Marek, rodzina, Zastępca Burmistrza Gminy Żmigród Zdzisław Średniawski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Edyta Cłapka.

Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, chociaż przeciwności w życiu bywa wiele. 55 lat temu przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego i w obecności świadków wypowiedzieli słowa przysięgi składanej przez młode pary do dziś, czyli: „Świadomi praw i obowiązków, wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczamy, że wstępujemy w związek małżeński i przyrzekamy uczynić wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Jak widać jest to możliwe.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Państwu Marii i Tadeuszowi Marek przyznał medale za długoletnie pożycie małżeńskie, a ich dekoracji dokonał Zastępca Burmistrza Gminy Żmigród Zdzisław Średniawski.

Jubilatom życzymy, by w dalszym ciągu, w szczęściu i w zdrowiu kolekcjonowali wyjątkowe wspomnienia oraz by trwali u swojego boku przez następne 55 lat.

Martyna Marzec

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.